dalej suma: 0,00 zł

Masy plastyczne

W naszym sklepie dostaniecie Państwo szereg mas plastycznych, plastelin dla dziecka, do nauki w szkole oraz do zabawy. Masa plastyczna to świetna forma spędzania czasu, w którym dziecko może udoskonalać swoje artystyczne umiejętności. Polecamy naszą ofertę mas plastycznych.

Opcje przeglądania

Das foremki metalowe do wycinania z mas plastycznych 12szt

Das foremki metalowe do wycinania z mas plastycznych 12szt
Das foremki metalowe do wycinania z mas plastycznych 12szt

Das Metal Moulds Set zestaw 12-u metalowych foremek do wykrawania kształtów z glinek z samo i termoutwardzalnych.

Kupując zestaw metalowych foremek firmy Das docenisz perfekcyjnie ostre  kontury ich profili. 12-cie różnych form, daje duże"pole manewru" w obróbce materiału, szybkości uzyskiwania pożądanego kształtu i precyzji wykrawanej figury. Zaokrąglone górne krawędzie, za które trzymamy foremkę w trakcie pracy, pozwolą uniknąć skaleczeń.

Cechy produktu

 • Wykonane z metalu
 • 12-cie różnych kształtów
 • Ostre krawędzie wykrawania dają precyzję wycięcia
 • Bezpieczne (zaokrąglone) brzegi uchwytu
 • Zestaw zawiera klasyczne kształty: koła, serca, owalu, łzy, płatka, gwiazdy, księżyca i kwiatu
 • Średnica frezu od 12mm do 35mm, (6 dużych, 3 średnie, 3 małe)
 • Nadaje się do glinek polimerowych, samo i termoutwardzalnych np. Das, Darwi, Cernit, Pardo, Fimo
 • Łatwe w czyszczeniu

Gdy potrzebujesz szybko,precyzyjnie i bezpiecznie wykroić z każdego rodzaju masy plastycznej, element w którymś z klasycznych kształtów i wzorów tj: koło, owal, serce, gwiazda itp. - ten zestaw kształtek firmy Das jest dla Ciebie! Sklep Tuluz poleca.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

31,50 zł

szt.

Das masa papierowa (Papier - mache) 1 kg

Das masa papierowa (Papier - mache) 1 kg
Das masa papierowa (Papier - mache) 1 kg

Papier - mache masa plastyczna w postaci pudru do prac kreatywnych.

Masa plastyczna w postaci drobno sproszkowanej mieszaniny na bazie celulozy (polimeru organicznego). Lekka i elastyczna ma kolor biały i jest idealnym zamiennikiem dla tradycyjnej masy papierowej.Należy ją wymieszać z zimną wodą w proporcji 3:1 i dobrze ugnieść do miękkości. Można przy jej pomocy ukształtować wytrzymałe, a zarazem bardzo lekkie obiekty 3D. Idealnie nadaje się do nadawania nowego kształtu przedmiotom takim jak szklane butelki, metalowe puszki czy plastikowe doniczki. Utrzymując plastyczność, daje czas na obróbkę opracowywanej materii. Szybkość twardnienia zależy od grubości warstwy. Gruba na 2cm warstwa schnie przynajmniej 24h. Bardzo duża ilość masy papierowej sztywnieje całkowicie dopiero po kilku dniach, a w tedy można ją ciąć, piłować, szlifować i kleić. Gotową, wyschniętą pracę da się malować wszystkimi rodzajami farb. Można ją ozdabiać wykorzystując większość technik decoupage i mixed media. Ta prosta w użyciu, schnąca samodzielnie na powietrzu, lekka masa do modelowania daje duże możliwości twórczej ekspresji. Jej walorem jest lekkość konstrukcyjna nawet sporego projektu. Duża przestrzenna forma niewiele waży - można ją łatwo podwiesić lub umieścić w miejscu, które nie może być obciążone.

Cechy produktu

 • Mieszanina drzewnej mączki na bazie celulozy (polimeru organicznego)
 • Wymaga wymieszania z zimną wodą (w proporcji 3:1)
 • Zagniecioną, zostawić przynajmniej na 1h przed modelowaniem
 • Kolor biały
 • Struktura jest bardziej gładka od klasycznej Paper - mache
 • Łatwo formowalna
 • Ma postać drobno zmielonego proszku
 • Schnie samoistnie na wolnym powietrzu
 • Czas schnięcia zależy od grubości warstwy (gruba - do kilku dni)
 • Całkowicie suchą można szlifować, ciąć, piłować i kleić
 • Malować farbami: olejnymi, akrylowymi i temperami
 • Po pomalowaniu zabezpieczyć werniksem
 • Do ozdabiania można stosować wszystkie techniki dekoracyjne
 • Przylega do wielu różnych powierzchni
 • Do stworzenia pustej w środku struktury 3D potrzebna jest forma w postaci balonu lub stelaż konstrukcyjny (drut)
 • Nakładać nożem, szpachlą, modelować palcami
 • Do profesjonalnych działań dekoratorskich, rzemiosła artystycznego i prac hobbystycznych
 • Idealna do kreatywnych prac z dziećmi

Istotą technologii papier - mache jest radykalna metamorfoza. Naturalne cechy papieru: jego delikatność, właściwie dwuwymiarowość, podatność na zniszczenie - zasadniczo się zmieniają. Papier, bądź kiepski jakościowo, bądź w postaci strzępków, wręcz śmieci, stara pomięta gazeta, papier toaletowy, przetworzone w papierową pulpę, tworzą nową jakość - materiał do twórczych projektów artystycznych i rzemieślniczych. To odpad, który awansuje i zyskuje rangę sztuki i profesjonalnego rzemiosła, będąc jednocześnie jedną z najstarszych metod recyklingu. Klasyczne paper - mache to rozdrobniony lub warstwowo położony papier ze spoiwem (klej), czasem z dodatkiem wypełniaczy (np.gips) plus ewentualnie ze środkiem zapobiegającym pleśnieniu (np. olejek goździkowy). Tę łatwą, tanią i ekologiczną technikę stosowały niezliczone kultury na przestrzeni wieków. Od wytwarzania chińskich ceremonialnych i scenicznych masek i smoków, po produkcję posągów katolickich. Wykonywane z papier - mache: stoły, krzesła, łóżka z baldachimem, pokrywane imitacją laki, macicą perłową i złotem, przenosiły do Europy zapach egzotyki wschodniej aż do połowy XIX wieku. W architekturze przyjęło się tworzenie z masy papierowej detali, sztukaterii, reliefów, czego najlepszym przykładem jest secesyjna, misterna dekoracja sufitowa w Casa Vicens ( w Barcelonie) autorstwa pioniera katalońskiego modernizmu Antonio Gaudiego. Czysta sztuka zaczyna korzystać pełnymi garściami z tej wygodnej techniki już w Surrealizmie (Jean Arp), a Pop Art zawłaszcza ją całkowicie (począwszy od Oldena Claesa Oldenburga). Rzeźby wykonane z paper - mache zdobią największe kolekcje muzealne, a dzięki utrwaleniu żywica epoksydową, funkcjonują w przestrzeni miejskiej światowych metropolii. Renesans techniki paper - mache trwa. Ma ona w sobie duży potencjał i jest łatwa w pracy dla artysty, amatora hobbystyki i dla dziecka. Zrobienie z masy papierowej (na zajęcia szkolne) wulkanu czy układu słonecznego nie stanowi dziś problemu. Masa paper - mache, oferowana przez sklep Tuluz, to nowoczesna alternatywa dla oryginalnej receptury masy papierowej. Oferujemy ją Państwu albo w postaci proszku (Das Papier mache), który wystarczy rozcieńczyć wodą albo wilgotnej gotowej pasty (Viva Decor Pappmache i Maimerii Idea Medium Papier Mache), do nakładania nożem lub szpachlą lub łatwo formowalnego ciasta (Astra Masa Papierowa) idealnego do prac z małymi dziećmi.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

90,00 zł

szt.

Das profesjonalny, regulowany wałek do glinek i mas plastycznych

Das profesjonalny, regulowany wałek do glinek i mas plastycznych
Das profesjonalny, regulowany wałek do glinek i mas plastycznych

Das Modelling Tools Adjustable  Professional Rolling Pin, regulowany wałek do modelowania mas plastycznych.

Profesjonalne narzędzie do wygładzania, spłaszczania i modelowania każdego rodzaju gliny polimerowej. Idealnie gładka, akrylowa powierzchnia wałka sprawia że, glina nie przywiera do narzędzia i pozwala łatwo rozprowadzić się na powierzchni roboczej. Duży rozmiar (33cm) zapewnia możliwość przygotowania sporego płatu obrabianego tworzywa. Pierścienie nastawne dają wybór trzech grubości przygotowywanego ciasta (2,5mm, 3,5mm i 5mm).

Cechy produktu

 • Gładka, akrylowa powierzchnia-glina nie przywiera do wałka
 • Rozmiar: 33cm długości
 • Regulowana grubość wałkowanego ciasta (2,5mm, 3,5mm i 5mm)
 • Łatwy w czyszczeniu (woda z mydłem)
 • Nadaje się do glinek polimerowych, samo i termoutwardzalnych np. Das, Darwi, Cernit, Pardo, Fimo
 • Idealny do uzyskiwania dużych wygładzanych powierzchni

Solidny, trwały, idealnie wyważony wałek służy wspaniale zarówno profesjonalnym twórcom jak i hobbystom i rzemieślnikom w uzyskiwaniu doskonałych efektów we wszystkich projektach modelarskich. Sklep Tuluz zachęca do wypróbowania tego narzędzia.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

70,10 zł

szt.

Das Smart nożyk do glinek flexible stainless steel blade

Das Smart nożyk do glinek flexible stainless steel blade
Das Smart nożyk do glinek flexible stainless steel blade

Das Smart Flexible Stainless Steel Blade elastyczne ostrze do prac kreatywnych w masach plastycznych.

To proste narzędzie, wykonane ze stali nierdzewnej, przeznaczone jest do wszystkich prac kreatywnych z użyciem gliny, modeliny, plasteliny i innych mas samo i termoutwardzalnych. Ostre, elastyczne ostrze, umożliwia wykonywanie precyzyjnych cięć o profilu zarówno prostym jak i zakrzywionym. Długi uchwyt rękojeści noża, zaopatrzony jest w zdejmowaną gumową nasadkę, która może być wykorzystana do ochrony i zabezpieczenia ostrza w czasie przechowywania go. Giętkość ostrza, ułatwia wycinanie dużych łuków oraz wykonywanie głębokich wcięć w obrabianym, miękkim materiale.

Cechy produktu

 • Długi, giętki nożyk-19,5cm długości ostrza
 • Perfekcyjnie ostry
 • Wykonany z wytrzymałej, nierdzewnej stali
 • Do glinek polimerowych samo i termoutwardzalnych
 • Zdejmowana gumowa nakładka na uchwyt ostrza
 • Do prac kreatywnych, wymagających precyzyjnych nacięć o różnych profilach krzywizny
 • Myć wodą z mydłem

Obróbka glinek polimerowych(Cernit, Das, Darwi, Fimo, Pardo), glinek ceramicznych, mas plastycznych, plastelin i gliny wymaga często bardzo perfekcyjnych, dokładnych podcięć i wykrawań, nie zawsze mających prosty kontur. Elastyczny, długi nóż firmy Das, daje takie możliwości. Fexible Stainless Steel Blade to narzędzie użyteczne i pomocne wszystkim twórcom profesjonalnym i amatorom o czym zapewnia Państwa sklep Tuluz.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

62,20 zł

szt.

Das Smart regulowany przezroczysty akrylowy wałek do mas polimerowych

Das Smart regulowany przezroczysty akrylowy wałek do mas polimerowych
Das Smart regulowany przezroczysty akrylowy wałek do mas polimerowych

Das Smart Acrylic Rolling Pin przezroczysty wałek do modelowania glinek  samo i termo utwardzalnych.

Wysokiej jakości narzędzie do wygładzania, spłaszczania i modelowania każdego rodzaju gliny polimerowej. Idealnie gładka, akrylowa powierzchnia wałka sprawia że, glina nie przywiera do narzędzia i pozwala łatwo rozprowadzić się na powierzchni roboczej. Wykonany z przezroczystego poliwęglanu wałek ma 20cm długości, a pierścienie nastawne daja wybór grubości wałkowanego plastra (2,5mm, 3,5mm i 5mm).

Cechy produktu

 • Gładka, akrylowa powierzchnia-glina nie przywiera do wałka
 • Rozmiar: 20cm długości
 • Trzy pary pierścieni
 • Regulowana grubość wałkowanego ciasta (2,5mm, 3,5mm i 5mm)
 • Łatwy w czyszczeniu (woda z mydłem)
 • Można myć w zmywarce
 • Nadaje się do glinek polimerowych, samo i termoutwardzalnych np. Das, Darwi, Cernit, Pardo, Fimo
 • Odporny, trwały i solidny
 • Wykonany z przezroczystego pliwęglanu
 • Idealny do uzyskiwania dużych wygładzanych powierzchni
 • Przezroczystość pełnego profilu narzędzia działa jak soczewka, ułatwiając kontrolę obrabianego detalu
 • Wyprodukowano we Włoszech

Solidny, trwały, idealnie wyważony wałek służy wspaniale zarówno profesjonalnym twórcom jak i hobbystom i rzemieślnikom w uzyskiwaniu doskonałych efektów we wszystkich projektach modelarskich. Sklep Tuluz zachęca do wypróbowania tego narzędzia lub wałka o długości 33cm, który także mamy w swojej ofercie.

Dostępność: Brak towaru

Cena:

45,40 zł

Das Smart wyciskarka do glinek Metal Clay Extruder

Das Smart wyciskarka do glinek Metal Clay Extruder
Das Smart wyciskarka do glinek Metal Clay Extruder

Das Smart Metal Clay Extruder profesjonalna wyciskarka do mas samo i termoutwardzalnych, glinek i mas plastycznych

To proste, poręczne urządzenie do wyciskania kształtów z glinek polimerowych i mas plastycznych. Przydatne do wielu prac dekoratorskich, wykonane z wysokiej jakości aluminium, niezwykle wytrzymałe a jednocześnie lekkie narzędzie w formie tulei z tłokiem, służy do wytłaczania i modelowania przestrzennych form w postaci długich wałków, wstążek i sznurków masy. Wyciskarka Metal Clay Extruder wyposażona jest w 20 wymiennych stalowych dysków - okrągłych końcówek - zaopatrzonych w ostrza o różnych wzorach i kształtach. Wałek wytłoczonej glinki (masy), przeciśnięty przez stalowy pierścień (nadający mu zadany kształt), może być użyty jako element biżuteryjny, forma zdobienia 3D lub może podlegać dalszej obróbce np. w maszynce do rozwałkowywania Das Smart Clay Machine. Metal Clay Extruder używany jest do wielu projektów artystycznych i rzemieślniczych, i do całego szeregu różnorodnych mas modelarskich takich jak: glinki polimerowe, ceramiczne, papier mache, ale i do masy mydlanej lub czekolady.

Cechy produktu

 • Solidny aluminiowy korpus
 • Tłok poruszany dźwignią ręczną, obrotową
 • 20 wymiennych dysków, wykonanych ze stali nierdzewnej (20 różnych kształtów profili wycisku)
 • Do kompletu dołączono pudełko na ostrza i zapasowa uszczelkę
 • Średnica dysku z ostrzem 2cm
 • Długość całego narzędzia 16,5cm
 • Dzięki łatwemu demontażowi elementów-czyszczenie (woda z mydłem)jest proste
 • Aby ułatwić wyciskanie, dobrze jest zmiękczyć glinkę(ugniatając ja w dłoni)na chwilę przed umieszczeniem jej we wnętrzu tłoka
 • Do glinek: Das, Darwi, Cernit, Pardo, Paper mache, do mas cukierniczych i mydlanych
 • Narzędzie pomocne w pracy artysty, hobbysty, rękodzielnika i cukiernika

Sklep Tuluz zapewnia Państwa, że dzięki temu prostemu urządzeniu, wykonywanie elementów dekoracyjnych z glin i mas plastycznych jest szybkie, łatwe i wygodne.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

125,50 zł

szt.

Das szpachelki stalowe z drewnianą rączką do modelowania 2szt

Das szpachelki stalowe z drewnianą rączką do modelowania 2szt
Das szpachelki stalowe z drewnianą rączką do modelowania 2szt

Das komplet dwóch stalowych szpachelek do prac w masach plastycznych.

Zestaw składa się z dwóch szpachli o różnej długości, prostych, stalowych końcówkach zaopatrzonych w drewniane  uchwyty. Doskonała jakość stali zapewnia niezwykłą trwałość ostrzy. Mocne i odporne na pęknięcia, umożliwiają pracę nie tylko w miękkim, plastycznym tworzywie (glina, modelina, glinki polimerowe), ale również pozwalają obrabiać glinę po wypaleniu i polimer po termoutwardzeniu bez obawy o uszkodzenie narzędzia. Ergonomiczny kształt dobrze wypolerowanej drewnianej rączki ułatwia długotrwałą pracę.

Najważniejsze cechy

 • Lekko elastyczne stalowe ostrza o długości 850mm i 450mm
 • Wysoka jakość stali gwarantuje wytrzymałość
 • Drewniane dobrze wygładzone, wygodne rączki
 • Do cięcia, grawerowania i formowania
 • Do różnych technik i metod rzeźbienia i modelowania
 • Do miękkich mas plastycznych, a także do samo i termoutwardzalnych glinek już po utwardzeniu
 • Łatwe w czyszczeniu
 • W całości wykonano we Włoszech

Sklep Tuluz poleca szereg narzędzi do modelowania gliny i mas polimerowych, a także do wszelkich innych prac rzeźbiarskich w różnych tworzywach. Czy profesjonalista czy amator - każdy znajdzie coś dla siebie.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

52,20 zł

szt.

Narzędzia do modelowania mas plastycznych i gliny zestaw 11szt

Narzędzia do modelowania mas plastycznych i gliny zestaw 11szt
Narzędzia do modelowania mas plastycznych i gliny zestaw 11szt

Zestaw narzędzi do modelowania i rzeźbienia w glinie, modelinie, gipsie i w masach termo i samoutwardzalnych.

Proste przyrządy do modelowania i rzeźbienia w miękkim tworzywie. Różnorodność profili końcówek pozwala dobrać odpowiedni instrument na każdym etapie pracy. Narzędzia gwarantują precyzję i pozwalają wykonać najdrobniejszy detal, misterny filigran, pomagają wygładzić bądź opracować fakturę powierzchni obrabianego materiału. Mogą być używane do formowania i obróbki miękkich mas plastycznych, gliny ceramicznej, wosku, mydła i gipsu. Nadają się do rzeźbienia, podcinania, drapania, drążenia i wybierania. Wchodzące w skład zestawu rylce, noże, wybieraki, dłutka, uszko, szczoteczki dają możliwość robienia różnych zagłębień, odcisków i śladów, których nie jesteśmy w stanie opracować palcami. Pomagają precyzyjnie formować anatomiczne szczegóły, dodając charakteru i wyrazistości. Są przydatne przy korektach i imitacji tekstur.

Cechy produktu

 • 11 narzędzi = 21 różnych końcówek
 • 10 szt. narzędzi mających 2 różne profile zakończeń umocowanych w drewnianym trzonku
 • 1 metalowy przyrząd mający tylko jedno zakończenie (metalowa szczoteczka - drapak)
 • Ergonomiczne, toczone z brzozowego drewna rączki, są lekkie i zapewniają stabilny chwyt w czasie pracy
 • Metalowe, wykonane ze stali nierdzewnej, końcówki są mocno osadzone w trzonkach
 • Włosie dwóch szczoteczek wyprodukowane jest z różnej sztywności tworzywa sztucznego
 • Niewielkie rozmiary (13 cm - 19,7 cm)
 • Lekkie i poręczne
 • Przydatne do różnych drobnych prac artystycznych i hobbystycznych
 • Dla profesjonalistów i amatorów zajmujących się ceramiką
 • Niezastąpione w opracowywaniu biżuterii z glinek polimerowych

Sklep Tuluz posiada w swojej ofercie wiele profesjonalnych narzędzi rzeźbiarskich do obróbki miękkich i twardych materiałów. Są wśród nich szpatułki, uszka, dłuta, noże i szpachle renomowanych firm RGM i Pfeil.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

51,50 zł

szt.

Narzędzia plastikowe do modelowania i formowania Viva Decor 6szt

Narzędzia plastikowe do modelowania i formowania Viva Decor 6szt
Narzędzia plastikowe do modelowania i formowania Viva Decor 6szt

Viva Decor Modelling Tool Set zestaw sześciu dwustronnych szpatułek do prac w masach plastycznych.

Zestaw sześciu plastikowych narzędzi umożliwiających pracę pastami strukturalnymi i masami plastycznymi. Kształtują, modelują i nadają fakturę. Trzynastocentymetrowe, krótkie narzędzie idealne do precyzyjnych prac biżuteryjnych w masach takich jak: Cernit, Das, Darwi Fimo, Pardo, a także do modelowania mas spożywczych (np. lukier) i mydlanych.

Najważniejsze cechy

 • 6 narzędzi = 12 różnych profili
 • Wykonane z białego tworzywa sztucznego
 • Krótkie, poręczne narzędzie modelarskie - całkowita długość ok.13cm
 • Do formowania, wyciskania i kształtowania glinek
 • Idealne do mas samo i termoutwardzalnych, do plasteliny, gliny i każdego miękkiego tworzywa
 • Łatwo zmywalne

Lekkie, wygodne, wytrzymałe szpatułki, sprawdzą się idealnie w hobbystyce, w pracach biżuteryjnych, modelarstwie i we wszelkich pracach kreatywnych z dziećmi.Sklep Tuluz poleca Państwu ten produkt.

Dostępność: Towar aktualnie niedostępny

Cena:

34,50 zł

Zestaw pięciu szpachelek plastikowych do modelowania

Zestaw pięciu szpachelek plastikowych do modelowania
Zestaw pięciu szpachelek plastikowych do modelowania

Plastikowe szpachelki do mas modelarskich i past strukturalnych.

Zestaw pięciu plastikowych narzędzi umożliwiających pracę farbami, pastami strukturalnymi i masami plastycznymi. Kształtują, modelują i nadają fakturę. Pięć różnych końcówek daje wiele możliwości profilowania i precyzyjnego rozprowadzania używanego preparatu. Wykonane są z elastycznego, wytrzymałego plastiku, dzięki temu, pozwalają na mocny docisk narzędzia do podłoża. Sprawdzają się we wszystkich pracach rękodzielniczych.

Najważniejsze cechy

 • Lekkie i ergonomiczne
 • Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego
 • Wytrzymałe i elastyczne
 • 5 różnych kształtów szpatułek
 • Do fakturowania, rozprowadzania i modelowania 3D
 • Do mas plastycznych, past strukturalnych i każdego rodzaju farb
 • Przydatne we wszystkich pracach rękodzielniczych i w technice mixedmedia
 • Łatwo zmywalne

Lekkie, wygodne, wytrzymałe i tanie szpachelki, sprawdzą się idealnie w hobbystyce, modelarstwie i we wszelkich pracach kreatywnych z dziećmi.Sklep Tuluz poleca Państwu ten produkt.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

9,00 zł

szt.

Astra masa papierowa (Papier-mache) 420 g

Astra masa papierowa (Papier-mache) 420 g
Astra masa papierowa (Papier-mache) 420 g

Masa papierowa gotowa do użytku, idealna do prac kreatywnych z małymi dziećmi.

Masa papierowa ASTRY jest materiałem plastycznym o konsystencji gotowego ciasta, dobrze przywierającym do powierzchni innych materiałów. Nakłada się ją na wcześniej przygotowaną konstrukcję warstwami po wyschnięciu pierwszej - kolejne. Po wyschnięciu powierzchnię masy papierowej można obrabiać przez dorzeźbianie, piłowanie, struganie czy szlifowanie np. papierem ściernym. Masa papierowa umożliwia tworzenie dużych, efektownych prac na konstrukcjach z butelek, balonów, talerzy, styropianu, gałęzi, kamieni, tektury itp. Nadaje się ona również do wykonywania małych form rzeźbiarskich, takich jak: korale, medaliony, bransoletki, spinki, reliefy itp. Gotowe wyroby można malować wszystkimi rodzajami farb.

Cechy produktu

 • Gotowe ciasto do modelowania
 • Biała, gładka konsystencja
 • Długo schnie na wolnym powietrzu
 • Nie brudzi i nie klei rąk
 • Łatwo formowalna
 • Po wyschnięciu można obrabiać papierem ściernym, można ją ciąć i kleić
 • Jest lekka i elastyczna
 • Nie wymaga mieszania
 • Jest alternatywą dla plasteliny i modeliny
 • Czas schnięcia zależy od grubości warstwy
 • Malować farbami: olejnymi, akrylowymi i temperami
 • Po pomalowaniu można zabezpieczyć werniksem
 • Do ozdabiania można stosować wszystkie techniki dekoracyjne
 • Przylega do wielu różnych powierzchni
 • Do stworzenia pustej w środku struktury 3D potrzebna jest forma w postaci balonu lub stelaż konstrukcyjny (drut)
 • Nakładać nożem, szpachlą
 • Do kreatywnych i terapeutycznych zajęć z dziećmi - pozwala rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne

Jednym z najważniejszych zadań opiekunów pracujących z dziećmi, wychowawców i nauczycieli prowadzących zajęcia plastyczne w szkole, jest dbanie o stymulację zdolności manualnych i nieustanne pobudzanie rozwoju wyobraźni naszych pociech. Lepienie różnorodnych kształtów, formowanie dłońmi i modelowanie palcami pobudza zmysł dotyku, jednego z najważniejszych w okresie rozwoju, pozwalającego dziecku uczyć się, oceniać i poznawać otoczenie. Masa papierowa - to jedno z tych narzędzi, które do tego służy. Proste do uformowania koraliki, małe figurki, bardziej skomplikowane formy - to świetna zabawa naturalnie połączona z nauką. Papier - mache ma w sobie duży potencjał i jest łatwa w pracy zarówno dla artysty, amatora hobbystyki i dla dziecka. Zrobienie z masy papierowej (na zajęcia szkolne) wulkanu czy układu słonecznego nie stanowi dziś problemu. Masa paper - mache, oferowana przez sklep Tuluz, to nowoczesna alternatywa dla oryginalnej receptury masy papierowej. Oferujemy ją Państwu albo w postaci proszku (Das Papier mache), który wystarczy rozcieńczyć wodą albo wilgotnej gotowej pasty (Viva Decor Pappmache i Maimerii Idea Medium Papier Mache), do nakładania nożem lub szpachlą lub łatwo formowalnego ciasta (Astra Masa Papierowa) idealnego do prac z małymi dziećmi.

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

14,00 zł

szt.

Masa solna Astra 450 g + zestaw 6 farb

Masa solna Astra 450 g + zestaw 6 farb
Masa solna Astra 450 g + zestaw 6 farb
Które dziecko nie lubi lepić z masy solnej? Masa solna ASTRY jest doskonałym medium do wykonywania różnego rodzaju ozdób, figurek, modeli, małych i większych form rzeźbiarskich. Po dodaniu wody i dokładnym zagnieceniu składników uzyskujemy gładką, el...

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

16,90 zł

szt.

Modelina Astra 6 kolorów

Modelina Astra 6 kolorów
Modelina Astra 6 kolorów
Które dziecko nie lubi lepić? Modelina ASTRY jest wysokiej jakości termoutwardzalnym tworzywem plastycznym, przeznaczonym do zabawy i nauki w szkołach, pracowniach plastycznych oraz w domu Doskonale nadaje się do tworzenia modeli oraz makiet. Z model...

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

15,50 zł

szt.

Modelina fluoresencyjna Astra 6 kolorów

Modelina fluoresencyjna Astra 6 kolorów
Modelina fluoresencyjna Astra 6 kolorów
Które dziecko nie lubi lepić? Modelina ASTRY jest wysokiej jakości termoutwardzalnym tworzywem plastycznym, przeznaczonym do zabawy i nauki w szkołach, pracowniach plastycznych oraz w domu Doskonale nadaje się do tworzenia modeli oraz makiet. Z model...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

15,50 zł

szt.

Plastelina Astra kwadrat 12 kol

Plastelina Astra kwadrat 12 kol
Plastelina Astra kwadrat 12 kol
Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu plastelina ASTRY nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego u...

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

10,50 zł

kpl

Plastelina Astra kwadrat 18 kol

Plastelina Astra kwadrat 18 kol
Plastelina Astra kwadrat 18 kol
Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu plastelina ASTRY nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego u...

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

12,50 zł

kpl

Plastelina Astra kwadrat 6 kol

Plastelina Astra kwadrat 6 kol
Plastelina Astra kwadrat 6 kol
Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu plastelina ASTRY nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego u...

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

7,20 zł

kpl
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD kurier) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl