dalej suma: 0,00 zł

Pouring art -''wylewane'' obrazy

Prawie każdy choć trochę marzy by od czasu do czasu poczuć się po trosze dzieckiem, po trosze artystą.
Na to poniekąd pozwala nam malowanie techniką pouringu.Hobbystyka zawsze czerpała, nawet nieświadomie, pełnymi garściami ze sztuki czystej.Czym że jest pouring art - sztuka rozlewania, jak nie zapożyczeniem od abstrakcjonizmu, a głębiej od taszyzmu, czy najbardziej radykalnego ekspresjonizmu w postaci action painting Jacksona Pollock'a.Niczym nieskrępowana radość z wylewania farby,akceptacja efektu samoistnego tworzenia się barwnych wzorów, nietrywialnych, kolorowych fraktali. "Płynny" kalejdoskop!Beztroskie tworzenie pięknego bezprzedmiotowego wzoru - abstraktu.Abstrakcja jest z nami od zawsze. W pierwszych instynktownych rysunkach dziecka, w deseniach materiału, z którego szyjemy ubrania, na tkaninach, którymi ozdabiamy nasze wnętrza.Nie rozumiejąc naturalnie aprobujemy ją.Spontaniczność rozlewania farby na obrazie - bawi nas.Rezultat często ekscytuje i zaskakuje, zbieg okoliczności autoryzujemy i sankcjonujemy.W tym tkwi fenomen tej żywiołowej techniki.Co nam jest potrzebne żeby stworzyć nasze małe "arcydzieło"?Kilka kolorów farb akrylowych, niekoniecznie perfekcyjnie dobranych, ale artystycznych, dobrej jakości, mocno napigmentowanych, utrzymujących barwę po rozluźnieniu konsystencji, trochę mediów upłynniających(rozrzedzających) farbę i szczypta szaleństwa. A wiadomo, że w szaleństwie bardzo często tkwi metoda.

Opcje przeglądania
Producent/dystrybutor

Metallic Effect for Pouring (pouring art - technika wylewania) Viva Decor 120ml

Metallic Effect for Pouring (pouring art - technika wylewania) Viva Decor 120ml
Metallic Effect for Pouring (pouring art - technika wylewania) Viva Decor 120ml

Metallic Effect for Pouring, akrylowe farby z efektem metalicznym.

Kolekcja sześciu kolorów: srebro, złoto, stal, magenta, niebieski i różowe złoto - to seria farb akrylowych z efektem metalicznym, mających swoje zastosowanie w wielu technikach malarskich i hobbystycznych. Nadają się one do stemplowania, do prac z szablonami, do kreatywnych projektów w mixed media i do wielu innych poczynań artystycznych. I choć są niezwykle wszechstronne, niemiecki producent, firma Viva Decor, dedykuje je bezpośrednio do techniki pouringu, polegającej na sposobie malowania poprzez rozlewanie farb na powierzchnię podobrazia. Mocno lśniące i intensywnie zabarwione Metallic Effect, wprowadzając iskrzące się refleksy, błyszczące pasemka farb i komórki do rozlewanych kompozycji pouringowych, wspaniale sprawdzają się w Air Swipe, Ghost Swipe, Dutch, i Flower Pour - metodach, stosowanych przez artystów zajmujących się pouringiem.

Cechy produktu

 • Metaliczne farby akrylowe
 • Na bazie wody
 • Wodorozcieńczalne
 • Sześć żywych kolorów mieszalnych ze sobą
 • Mocno kryjące
 • Perfekcyjnie wywołują lśniące refleksy
 • Błyszczące i wodoodporne po wyschnięciu
 • Odporne na działanie światła
 • Tworzą elastyczną powłokę
 • Nadają się do technik rozlewania z zastosowaniem Medium Pouring (Medium Pouring Fluid)
 • Wszechstronne - idealne do wielu technik artystycznych, rzemieślniczych i hobbystycznych
 • Mogą być stosowane także na szkło, ceramikę i papier
 • Dobrze wymieszać przed użyciem
 • Produkt zawiera CIT/MIT (3:1) - może wywoływać reakcje alergiczne

Elegancko połyskujące, metaliczne efekty, wzbogacają każdą pracę dodatkowymi walorami. Błyszcząco podbarwione, rozlewające się po płaszczyźnie podobrazia plamy i smugi farb, spowodują, że Twój obraz zaiskrzy blaskiem i zyska nową jakość. Sklep Tuluz poleca Państwu ten ciekawy produkt.

 

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

24,00 zł

Pouring All In One farby do pouringu(pouring art technika rozlewania) Viva Decor 90ml

Pouring All In One farby do pouringu(pouring art technika rozlewania) Viva Decor 90ml
Pouring All In One farby do pouringu(pouring art technika rozlewania) Viva Decor 90ml

Viva Decor Pouring All In One gotowe do użycia, płynne akrylowe farby do techniki pouringu(rozlewania).

Paleta osiemnastu kolorów, upłynnionej akrylowej farby Pouring All In One, daje możliwość tworzenia abstrakcyjnych dzieł sztuki wszystkim tym, którzy nie wiedzą nic o malarstwie. Wybierając kolory farb (gotowych do użycia - zmieszanych z medium w odpowiednich proporcjach) i decydując, w trakcie pracy, o kierunku ich przepływu po podobraziu, bez wątpienia stworzysz obraz unikatowy, bo rozlewającej się po płaszczyźnie farby, nie sposób do końca kontrolować. Niefiguratywny malunek rodzących się samoistnie ornamentów i wzorów, chaotyczny z zasady układ przenikających się plam i pączkujących w nich barwnych komórek, deseń powstały ze strużek kolorów spływających koło siebie, tworzy w całości oryginalną kompozycję malarską, która w dużej części powstaje z przypadku. Nieprzewidywalne rezultaty to jedno, ale kreując obraz metodą pouringu, masz wpływ na strategię postępowania. Mając do dyspozycji wiele technik, takich jak: puddle pouring, dirty pouring, flop cup, używając palnika bądź dodając oleju silikonowego, to Ty decydujesz i zarządzasz sposobem rozlewania się farb po podłożu. Przede wszystkim jednak, masz okazję wybrać farby, które dzięki temu, że są perfekcyjnie przygotowane do tej akrylowej techniki, nie sprawiają niespodzianek w procesie twórczym, pięknie płyną, a poza tym, nie tracisz czasu na ich mieszanie i dobieranie odpowiednich proporcji upłynniającego medium.

Cechy produktu

 • Gotowe do użycia-nie wymagają rozcieńczania
 • Farba akrylowa zmieszana z medium upłynniającym-dedykowana do techniki Acrylic Pouring
 • Optymalny stosunek medium do farby gwarantuje idealną rozlewność
 • Na bazie wody
 • Paleta osiemnastu czystych kolorów
 • Zaschnięte farby zachowują elastyczną powłokę
 • Można dodawać olej silikonowy
 • Ergonomiczna plastikowa butelka zaopatrzona w aplikator
 • Dobrze wstrząsnąć przed użyciem
 • Dla profesjonalistów i hobbystów
 • Idealne dla amatorów rozpoczynających swoją przygodę z tą techniką
 • Warto dobrze zabezpieczyć miejsce pracy

Odkryj swoją kreatywność dzięki tej wszechstronnej technice, zawsze zaskakującej spektakularnymi efektami i urokliwymi rezultatami. Sklep Tuluz rekomenduje Państwu farby Pouring All In One niemieckiej firmy Viva Decor zapewniając, że zabawa z pouringiem na pewno się uda!

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

17,50 zł

Pouring Medium (pouring art, technika rozlewania) Viva Decor od 500ml ...

Pouring Medium (pouring art, technika rozlewania) Viva Decor od 500ml ...
Pouring Medium (pouring art, technika rozlewania) Viva Decor od 500ml ...

Viva Decor Pouring Medium specyfik upłynniający konsystencję farb akrylowych przeznaczony do techniki pouringu.

To preparat pomocniczy, mający za zadanie rozrzedzić farbę akrylową do konsystencji pozwalającej na rozlewanie jej po powierzchni. Rozlewność, płynność farby akrylowej, to istota na której bazuje technika pouringu, polegająca na tworzeniu abstrakcyjnych znaków malarskich po przez lanie farb bezpośrednio na powierzchnię podobrazia. Proces wylewania płynnych barwników przybiera bardzo różne formy i jest zależny od woli artysty. Metoda jaką wybierze kreator dzieła (puddle pouring, dirty pouring, flop cup lub inna - autorska) definiuje stylistycznie, ale na nic się zdadzą fascynujące, spektakularne efekty zjawiskowych połączeń plam i barw, gdy po wyschnięciu powłoka malarska zacznie pękać ! By czar nie prysł, ważne by zadbać o dobry upłynniacz (Flow Improver), medium, dzięki któremu farba idealnie płynie, nie niszczy przy tym nasycenia koloru i gwarantuje, że po wyschnięciu nie stanie się krucha i łamliwa. Pouring Mediu firmy Viva Decor delikatnie zmniejsza napięcie powierzchniowe utrzymując stabilność farby (pigmentu w spoiwie), nie znacznie tylko wydłużając proces schnięcia.

Cechy produktu

 • Na bazie wody
 • Do stosowania w postaci czystej lub zmieszanej z farbami akrylowymi
 • Upłynnia farbę
 • Redukuje pękanie suchej powłoki
 • Nie zmienia głębi koloru
 • Wymieszać w stosunku max 50% objętości farby (tj.1:0,5)
 • Można stosować samodzielnie (nie podbarwione) jako bezbarwne przejście między kolorami
 • Samodzielnie stosowany wysycha wodoodpornie, błyszcząco i transparentnie, nie żółknie
 • Pouring zmieszany z farbą można rozcieńczyć niewielką ilością wody
 • Do sporządzonej mieszaniny można dodać kilka kropel oleju silikonowego
 • Dla profesjonalistów i hobbystów
 • Wstrząsnąć przed użyciem

Urok obrazów malowanych techniką pouringu, polega na zaskakujących efektach (w dużej mierze wynikających z przypadku) i  ich bezspornej dekoracyjności. Wylewanie farby na podobrazie i obserwowanie, jak na naszych oczach dzieje się "magia" - jest frapujące, wyzwala kreatywność i zachęca do nowych artystycznych wyzwań i eksperymentów. Sklep Tuluz poleca Państwu ten produkt.

 

Kliknij na poniższy link, a zobaczysz jakie to proste

https://www.youtube.com/watch?v=2T0xkCDNFVQ

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

51,20 zł

Pouring Medium Fluid (pouring art, technika rozlewania) Viva Decor 500ml

Pouring Medium Fluid (pouring art, technika rozlewania) Viva Decor 500ml
Pouring Medium Fluid (pouring art, technika rozlewania) Viva Decor 500ml

Viva Decor Pouring Medium Fluid specyfik upłynniający konsystencję farb akrylowych przeznaczony do techniki pouringu.

Gdy rozpoczynasz swoją "przygodę" z pouringiem, zacznij od farb gotowych do użycia, profesjonalnie przygotowanych  - odpowiednio upłynnionych. Spróbuj eksperymentować (a sama technika pouringu jest z zasady każdorazowym eksperymentem) na przykład: z serią All In One Pouring Medium firmy Viva. Będzie Ci łatwiej, skupić się na przećwiczeniu rozlicznych metod pracy, generujących rozmaite efektowne rezultaty przypadkowości. Zorientujesz się wtedy, jaka powinna być konsystencja lanej farby, by proces rozlewania był optymalny. Lecz jeśli już znasz tę technikę, masz za sobą pierwsze doświadczenia, możesz przygotowywać farby własnoręcznie. Niemiecka firma Viva Decor opracowała preparaty do samodzielnego rozluźniania gęstości farb, które w zależności od producenta mają różne parametry spoistości, lepkości i kondensacji. Stosując Pouring Medium, albo Pouring Medium Fluid, Ty zadecydujesz jaka gęstość farby Cię zadowoli i w jakim stopniu satysfakcjonuje Cię jej płynność. Oba produkty mają podobne zadanie: rozrzedzenie konsystencji farby, upłynnienie jej (by dało się ją rozlewać po podobraziu), uelastycznienie (żeby po wyschnięciu powłoka nie pękała) i zadbanie o to, aby ta ingerencja w strukturę farby, nie spowodowała uszczerbku na głębi i nasyceniu koloru. Rozcieńczenie Pouring Medium Fluidem, utrzymuje stabilność farb akrylowych i sprawia, że gdy trzeba, warstwa malatury może być bardzo cienka, a przez to lekka, co nie obciąża dużej powierzchni podobrazia. 

Cechy produktu

 • Wyjątkowo płynny
 • Medium o niskiej lepkości
 • Przeznaczony do wylewania cienkich warst
 • Schnie szybciej niż Pouring Medium Viva Decor
 • Na bazie wody
 • Do stosowania w postaci czystej lub zmieszanej z farbami akrylowymi
 • Upłynnia farbę
 • Redukuje pękanie suchej powłoki
 • Nie zmienia głębi koloru
 • Wymieszać w stosunku 1:3
 • Można stosować samodzielnie (nie podbarwione) jako bezbarwne przejście między kolorami
 • Samodzielnie stosowany wysycha wodoodpornie, błyszcząco i transparentnie, nie żółknie
 • Pouring zmieszany z farbą można rozcieńczyć niewielką ilością wody
 • Do sporządzonej mieszaniny można dodać kilka kropel oleju silikonowego
 • Dla profesjonalistów i hobbystów
 • Wstrząsnąć przed użyciem

Wybierz pomiędzy Pouring Medium a Pouring Medium Fluidem w zależności od osobistych preferencji stopnia płynności farby. Gdy pragniesz, by farba majestatycznie "sunęła" po podobraziu, dając czas na Twoją ingerencję i wypączkowanie komórek - zdecyduj się na wysokiej lepkości Pouring Medium. Jeśli wolisz, by farba spływała po płaszczyźnie lub lubisz ochlapywać, spryskiwać lub wręcz chlustać kolorem - najlepszy będzie Fluid - o czym zapewnia sklep Tuluz.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

51,20 zł

szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD kurier) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl