dalej suma: 0,00 zł

Rdza i patyna

Opcje przeglądania
Producent/dystrybutor

Idea Patina preparat do patynowania 60 ml

Idea Patina preparat do patynowania 60 ml
Idea Patina preparat do patynowania 60 ml

Maimeri Idea Patina seria preparatów do postarzania i nadawania naturalnej patyny.

Patyna to naturalna warstwa utlenienia osadzająca się na powierzchni metalu w wyniku oddziaływania na niego wody, wilgoci, gazów i innych substancji chemicznych. Proces ten powoduje zmianę koloru i tekstury metalu, nadając mu charakterystycznego, często zabytkowego charakteru. Wiekowy urok kreuje estetykę i podkreśla styl. Metalowe elementy fasad, balustrad czy rzeźby często są celowo poddawane temu procesowi, nie tylko ze względu na wygląd, ale i na ochronę przed dalszym korodowaniem, tworząc na powierzchni zabezpieczającą powłokę. W sztuce współczesnej i designie, w nowoczesnej architekturze i w artystycznym rzemiośle patynę wykorzystuje się jako środek wyrazu artystycznego łącząc ją z różnymi technikami i innymi, niż metal materiałami. Na autentyczny nalot i korozję, trzeba czekać, zwykle latami. Linią produktów firmy Maimeri spatynujemy przedmiot w 60 minut. Patyny Idea dają duże pole do popisu rzemieślnikom i artystom projektującym i wykonującym biżuterię. Mogą one nadać wyglądu starożytnego srebra, miedzi czy brązu, rustykalnego, vintage'owego lub industrialnego stylu, łącząc elegancję z oryginalnością. Stosując odpowiedni preparat i sposób aplikacji artysta decyduje o teksturze i zadanym wzorze. Powoduje, że naszyjnik, kolczyki lub bransoletka będą miały niepowtarzalny charakter - będą unikatem, co w dziedzinie modowego designu jest istotą. Idea Patina imitując proces naturalnego starzenia się metalu są używane do odtwarzania autentycznego wyglądu powierzchni, restauracji i renowacji starych mebli, elementów architektonicznych i tworzenia postarzanych dekoracji ściennych. Stosuje się je, by nadać wyjątkowego stylu rzeźbom, lampom, ramom i przedmiotom wyposażenia wnętrz kreując w ten sposób atmosferę całego pomieszczenia. Szybkość reakcji, precyzja w umiejscowieniu i pełna kontrola nad procesem efektu to bezsprzeczny atut zastosowania tych doskonałych preparatów i jednocześnie otwarcie wielu możliwości nowych zastosowań w tworzeniu autentycznie unikalnych dzieł sztuki i projektów dekoracyjnych.

Cechy produktu

 • Kombinacje:138 Gold + 712 Blue Patina, 200 Copper + 711 Green Patina, 475 Bronze + 712 Blue Patina, 498 Iron + 713 Rust Patina
 • Trwale i szybko daje oksydację na użytek profesjonalistów i amatorów
 • Do uzyskania antycznego bitumu, błękitu, zieleni i rdzy
 • Gama składa się z 4 kolorów metalicznych, 3 soli, 1 bitumu
 • Do serii dołączony jest dedykowany grunt 714 (primer) i werniks końcowy 715
 • Farby na bazie wody mieszalne ze sobą
 • Farby i sole są rozpuszczalne w wodzie
 • Patyna bitumiczna rozpuszcza się w białym spirytusie (White Spirit)
 • Prawie bezzapachowe
 • Produkt łatwy w użyciu
 • Nadaje się do stosowania na metal, drewno, plastik, glinki polimerowe, gesso, płótno, gips
 • W parę minut daje piękne efekty na szlagmetalu i płatkach złota
 • Po wyschnięciu powłoka jest nierozpuszczalna w wodzie
 • Podłoże musi być czyste i suche
 • W wypadku stosowania soli zaleca się stosowanie rękawiczek ochronnych
 • Sole utleniają metal już po godzinie, ale cała reakcja chemiczna może zakończyć się dopiero po kilku godzinach
 • Lakier wykończeniowy Finish 715 zaleca się nałożyć po całkowitym wyschnięciu obiektu
 • Patyny nakładać na mokrą jeszcze warstwę farby metalicznej
 • Chronić skórę i oczy - może wywołać reakcję alergiczną
 • Trzymać z dala od dzieci
 • Pędzle myć wodą z mydłem (z wyjątkiem narzędzi pobrudzonych bitumem)

Proces chemiczny, który zachodzi na powierzchni farb zawierających szlachetne metaliczne pigmenty, między nimi, a solami wchodzącymi w skład serii Idea Patina następuje już po ok. 1 godzinie. Charakterystyczny zielony, niebieski lub rdzawy kolor nalotu (spatynowania) zależny jest od odpowiedniego dobrania dedykowanych do siebie preparatów, i tak: złota farba Gold 138 wchodzi w reakcję z solą Blue Patina 712, miedziana farba Copper 200 z solą Green Patina 475, farba Bronze 475 z solą Blue Patina 712, a farba Iron 498 z solą Rust Patina 713. Do serii Idea Patina należy też Bitum 710 (na bazie spirytusu), którym końcowo można potraktować gotowe już wysolenia (naloty), by pogłębić efekt postarzenia. Trzeba wiedzieć, że patyny Maimeri działają wspaniale na wszystkich metalach, powłokach metalicznych i tych niemetalicznych, ale pokrytych wcześniej metaliczną farba Idea Patina. Powierzchnia opracowywanego przedmiotu nie może być ani zbyt gładka, ani zbyt chłonna. W tym przypadku w pierwszej kolejności zaleca się zastosowanie gruntu 714, który musi całkowicie wyschnąć przed nałożeniem na niego którejś z metalicznych farb Idea Patina. Na całkowicie suchą farbę aplikuje się sole. Można to robić poprzez rozlewanie, nakrapianie lub nakładanie pędzlem. Gotowy efekt dobrze jest zabezpieczyć werniksem 715, szczególnie wtedy, gdy obiekt ma być często użytkowany i dotykany. W czasie pracy należy pamiętać o ochronie skóry i oczu, a preparaty przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Cała seria produktów Idea Patina jest wodorozcieńczalna - wyjątek stanowi Patyna Bitumiczna! Preparaty Maimeri Idea Patina są doskonałym narzędziem dla artystów, hobbystów i przedstawicieli artystycznego rzemiosła pragnących uzyskać efekt starzenia się i patynowania metalu w sposób kontrolowany i precyzyjny. Dodatkowym walorem użycia patyn jest możliwość wyrażenia swojej indywidualności i kreatywności poprzez tworzenie unikalnych i spersonalizowanych projektów. Sklep Tuluz poleca Państwu tę rewolucyjną serię produktów pozwalających zainicjować reakcję chemiczną, imitując jej przebieg w naturze, a jednocześnie zasadniczo skracając jej cykl.

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

21,50 zł

Efekt patyny miedzi Patina Effect set Pentart

Efekt patyny miedzi Patina Effect set Pentart
Efekt patyny miedzi Patina Effect set Pentart

Pentart Effect Patina set zestaw odczynników do wykonania sztucznej patyny miedzianej na różnych powierzchniach.

Nie wyobrażasz sobie chyba pejzażu polskich miast bez starych, zabytkowych kościołów z nieodłącznymi zielonymi od grynszpanu dachami. Ileż straciłyby pomniki, pozbawione odrobiny śniedzi, tego charakterystycznego nalotu, który choć eksponuje korozję, to jasno unaocznia upływ czasu, definiuje historycznie, ale przede wszystkim dodaje niepowtarzalnego, staroświeckiego uroku. Teraz w zaciszu domowym możesz sama wykreować "czas". Pokrywając nalotem sztucznej patyny bezużyteczne drobiazgi, szpeje, ale i współczesne nieatrakcyjne przedmioty, stworzysz je na nowo. Nasyp sproszkowaną patynę na wybrane, wilgotne jeszcze miejsce, pokryte wcześniej primerem, gessem, pastą strukturalną lub po prostu pomalowane farbą akrylową. Dociśnij szerokim pędzlem proszek do mokrego jeszcze podłoża a następnie od razu użyj płynnych odczynników. Używając aplikatora, nakrapiaj, z umiarem raz zielonym(green), raz błękitem(light blue), raz szaroniebieskim(bluish-green) preparatem. Możesz delikatnie i nierównomiernie zmieszać ze sobą kolory. Teraz, pozostaje już tylko czekać aż praca wyschnie i pokryje się pięknym nalotem spatynowanej miedzi.

Zestaw zawiera:

 • 20g proszek patyny
 • Buteleczki z aplikatorem 3x20ml-odczynniki w kolorach: green, light blue, bluish-green
 • Instrukcja użycia

Instrukcja ze wskazówkami jak użyć preparatu zawiera informację o toksyczności odczynników. Należy się z nią zapoznać i mieć świadomość, że w trakcie pracy może wystąpić reakcja alergiczna.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

43,00 zł

szt.

Liquid Patina 30ml bitum w płynie Pentart

Liquid Patina 30ml bitum w płynie Pentart
Liquid Patina 30ml bitum w płynie Pentart

Środek postarzający z rozpuszczalnikiem dający wrażenie powierzchni antycznych.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

12,50 zł

szt.

Rdza w proszku zestaw Rust Effect set (efekt rdzy) Pentart

Rdza w proszku zestaw Rust Effect set (efekt rdzy) Pentart
Rdza w proszku zestaw Rust Effect set (efekt rdzy) Pentart

Pentart Rast Effect komplet odczynników do tworzenia efektu naturalnej rdzy na różnych powierzchniach.

Masz pomysł, by przedmiot który dekorujesz postarzyć i nadać mu charakteru nadszarpniętego zębem czasu, wyciągniętego z lamusa uroczego rupiecia w tak modnej dziś stylistyce loftowego desingu? Zestaw "rdzy w proszku" ułatwi Ci pokrycie zdobionej powłoki naturalną rdzą. Zardzewiały nalot uzyskasz sypiąc sproszkowane metaliczne opiłki (w postaci pudru) na wybrane, wilgotne jeszcze miejsce, pokryte wcześniej primerem, gessem, pastą fakturową lub po prostu pomalowane farbą akrylową. W zależności czy potrzebny Ci jest efekt grubej, ziarnistej tekstury, czy lekkiego rdzawego przebarwienia, posyp grubiej i dociśnij kryształki do podłoża, lub zatrzyj pędzlem wiążąc puder z podkładem. Od razu użyj odczynników w płynie. Trzema kolorami:żółtym, brązowym i ochrą, używając aplikatora możesz nakrapiać i nierównomiernie polewać posypaną wcześniej powierzchnię. Możesz też, delikatnie zmieszać preparaty ze sobą przy pomocy pędzla. Nie ma przeszkód, by płynnych odczynników użyć samodzielnie(bez proszku), spryskując suche matowe przedmioty(druty, sprężyny, trybiki)powodując szybki efekt korozji.

Zestaw zawiera:

 • 180g proszek(puder metaliczny)
 • Buteleczki z aplikatorem 3x20ml-odczynniki w kolorach: yellow, yellowish-red i brown
 • Instrukcja użycia

Instrukcja ze wskazówkami jak użyć preparatu zawiera informację o toksyczności odczynników. Należy się z nią zapoznać i mieć świadomość, że w trakcie pracy może wystąpić reakcja alergiczna.

 

 

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

42,50 zł

szt.

Rusty Effect Paint efekt rdzy pasta postarzająca Viva Decor 150 ml

Rusty Effect Paint efekt rdzy pasta postarzająca Viva Decor 150 ml
Rusty Effect Paint efekt rdzy pasta postarzająca Viva Decor 150 ml

Produkt zmywalny, na bazie wody. Doskonały do efektownych zdobień na powierzchniach z papieru, kartonu, styropianu, ze szkła

Kliknij w link:

https://youtu.be/NoacEz3bqTo

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

38,00 zł

Rusty Patina farba dająca efekt rdzy Viva Decor 50 ml

Rusty Patina farba dająca efekt rdzy Viva Decor 50 ml
Rusty Patina farba dająca efekt rdzy Viva Decor 50 ml

Patyna zawierająca rdzę. Do papieru i innych powierzchni.Odporna na warunki atmosferyczne,na bazie wody.

Kliknij w link poniżej:

https://youtu.be/NoacEz3bqTo

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

27,50 zł

741 Bitum w płynie 75 ml

741 Bitum w płynie 75 ml
741 Bitum w płynie 75 ml

Bitum z Judei na bazie żywicy mineralnej. Daje zdobionym powierzchniom wygląd antyczny. Znakomity do czernienia pęknięć i płaskorzeźb. Nakłada się go pędzlem a potem wciera kawałkiem szmatki bawełnianej. Zaleca się za...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

24,00 zł

szt
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD kurier) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl