dalej suma: 0,00 zł

Spękania, patyny, rdza, wosk, media w decoupage

Spękania, patyny, rdza, wosk, media

742 Medium do spękań 125 ml

742 Medium do spękań 125 ml
742 Medium do spękań 125 ml

Gotowy do użycia, idealnie przeźroczysty werniks na bazie wody. Może być stosowań na każdym podłożu. Nakłada się za pomocą płaskiego pędzla tak, aby jego warstwa była możliwie jednolita. Po upływie około 30 minut (przed całkowit...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

23,50 zł

szt

Idea Patina preparat do patynowania 60 ml

Idea Patina preparat do patynowania 60 ml
Idea Patina preparat do patynowania 60 ml

Maimeri Idea Patina seria preparatów do postarzania i nadawania naturalnej patyny.

Patyna to naturalna warstwa utlenienia osadzająca się na powierzchni metalu w wyniku oddziaływania na niego wody, wilgoci, gazów i innych substancji chemicznych. Proces ten powoduje zmianę koloru i tekstury metalu, nadając mu charakterystycznego, często zabytkowego charakteru. Wiekowy urok kreuje estetykę i podkreśla styl. Metalowe elementy fasad, balustrad czy rzeźby często są celowo poddawane temu procesowi, nie tylko ze względu na wygląd, ale i na ochronę przed dalszym korodowaniem, tworząc na powierzchni zabezpieczającą powłokę. W sztuce współczesnej i designie, w nowoczesnej architekturze i w artystycznym rzemiośle patynę wykorzystuje się jako środek wyrazu artystycznego łącząc ją z różnymi technikami i innymi, niż metal materiałami. Na autentyczny nalot i korozję, trzeba czekać, zwykle latami. Linią produktów firmy Maimeri spatynujemy przedmiot w 60 minut. Patyny Idea dają duże pole do popisu rzemieślnikom i artystom projektującym i wykonującym biżuterię. Mogą one nadać wyglądu starożytnego srebra, miedzi czy brązu, rustykalnego, vintage'owego lub industrialnego stylu, łącząc elegancję z oryginalnością. Stosując odpowiedni preparat i sposób aplikacji artysta decyduje o teksturze i zadanym wzorze. Powoduje, że naszyjnik, kolczyki lub bransoletka będą miały niepowtarzalny charakter - będą unikatem, co w dziedzinie modowego designu jest istotą. Idea Patina imitując proces naturalnego starzenia się metalu są używane do odtwarzania autentycznego wyglądu powierzchni, restauracji i renowacji starych mebli, elementów architektonicznych i tworzenia postarzanych dekoracji ściennych. Stosuje się je, by nadać wyjątkowego stylu rzeźbom, lampom, ramom i przedmiotom wyposażenia wnętrz kreując w ten sposób atmosferę całego pomieszczenia. Szybkość reakcji, precyzja w umiejscowieniu i pełna kontrola nad procesem efektu to bezsprzeczny atut zastosowania tych doskonałych preparatów i jednocześnie otwarcie wielu możliwości nowych zastosowań w tworzeniu autentycznie unikalnych dzieł sztuki i projektów dekoracyjnych.

Cechy produktu

 • Kombinacje:138 Gold + 712 Blue Patina, 200 Copper + 711 Green Patina, 475 Bronze + 712 Blue Patina, 498 Iron + 713 Rust Patina
 • Trwale i szybko daje oksydację na użytek profesjonalistów i amatorów
 • Do uzyskania antycznego bitumu, błękitu, zieleni i rdzy
 • Gama składa się z 4 kolorów metalicznych, 3 soli, 1 bitumu
 • Do serii dołączony jest dedykowany grunt 714 (primer) i werniks końcowy 715
 • Farby na bazie wody mieszalne ze sobą
 • Farby i sole są rozpuszczalne w wodzie
 • Patyna bitumiczna rozpuszcza się w białym spirytusie (White Spirit)
 • Prawie bezzapachowe
 • Produkt łatwy w użyciu
 • Nadaje się do stosowania na metal, drewno, plastik, glinki polimerowe, gesso, płótno, gips
 • W parę minut daje piękne efekty na szlagmetalu i płatkach złota
 • Po wyschnięciu powłoka jest nierozpuszczalna w wodzie
 • Podłoże musi być czyste i suche
 • W wypadku stosowania soli zaleca się stosowanie rękawiczek ochronnych
 • Sole utleniają metal już po godzinie, ale cała reakcja chemiczna może zakończyć się dopiero po kilku godzinach
 • Lakier wykończeniowy Finish 715 zaleca się nałożyć po całkowitym wyschnięciu obiektu
 • Patyny nakładać na mokrą jeszcze warstwę farby metalicznej
 • Chronić skórę i oczy - może wywołać reakcję alergiczną
 • Trzymać z dala od dzieci
 • Pędzle myć wodą z mydłem (z wyjątkiem narzędzi pobrudzonych bitumem)

Proces chemiczny, który zachodzi na powierzchni farb zawierających szlachetne metaliczne pigmenty, między nimi, a solami wchodzącymi w skład serii Idea Patina następuje już po ok. 1 godzinie. Charakterystyczny zielony, niebieski lub rdzawy kolor nalotu (spatynowania) zależny jest od odpowiedniego dobrania dedykowanych do siebie preparatów, i tak: złota farba Gold 138 wchodzi w reakcję z solą Blue Patina 712, miedziana farba Copper 200 z solą Green Patina 475, farba Bronze 475 z solą Blue Patina 712, a farba Iron 498 z solą Rust Patina 713. Do serii Idea Patina należy też Bitum 710 (na bazie spirytusu), którym końcowo można potraktować gotowe już wysolenia (naloty), by pogłębić efekt postarzenia. Trzeba wiedzieć, że patyny Maimeri działają wspaniale na wszystkich metalach, powłokach metalicznych i tych niemetalicznych, ale pokrytych wcześniej metaliczną farba Idea Patina. Powierzchnia opracowywanego przedmiotu nie może być ani zbyt gładka, ani zbyt chłonna. W tym przypadku w pierwszej kolejności zaleca się zastosowanie gruntu 714, który musi całkowicie wyschnąć przed nałożeniem na niego którejś z metalicznych farb Idea Patina. Na całkowicie suchą farbę aplikuje się sole. Można to robić poprzez rozlewanie, nakrapianie lub nakładanie pędzlem. Gotowy efekt dobrze jest zabezpieczyć werniksem 715, szczególnie wtedy, gdy obiekt ma być często użytkowany i dotykany. W czasie pracy należy pamiętać o ochronie skóry i oczu, a preparaty przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Cała seria produktów Idea Patina jest wodorozcieńczalna - wyjątek stanowi Patyna Bitumiczna! Preparaty Maimeri Idea Patina są doskonałym narzędziem dla artystów, hobbystów i przedstawicieli artystycznego rzemiosła pragnących uzyskać efekt starzenia się i patynowania metalu w sposób kontrolowany i precyzyjny. Dodatkowym walorem użycia patyn jest możliwość wyrażenia swojej indywidualności i kreatywności poprzez tworzenie unikalnych i spersonalizowanych projektów. Sklep Tuluz poleca Państwu tę rewolucyjną serię produktów pozwalających zainicjować reakcję chemiczną, imitując jej przebieg w naturze, a jednocześnie zasadniczo skracając jej cykl.

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

21,50 zł

Facetten-Lack farba do spękań Viva Decor 250 ml

Facetten-Lack farba do spękań Viva Decor 250 ml
Facetten-Lack farba do spękań Viva Decor 250 ml

Facetten-Lack, Crackling-Color serii Artline do efektu spękań.

Gęsta, wydajna akrylowa farba, daje spektakularne wrażenie głębokich popękań, szczelin, wręcz rozstępów, mogących imitować gadzią skórę np.krokodyla. Idealnie kryje wszystkie chłonne i porowate powierzchnie, zaś na śliskich i gładkich wymaga zastosowania podkładowego lakieru Viva Decor Haft -Lack. Nazwa (z franc. Facette) nawiązuje do określenia sposobu w jaki szlifuje się kamienie szlachetne lub metale, tak by utworzyć ukośne płaszczyzny o ściętych krawędziach - fasetki. Ten atrakcyjny, niepospolity rezultat osiąga się nakładając farbę szpachlą lub nożem, grubą (przynajmniej kilkumilimetrową) warstwą, przy czym kierunek śladów narzędzia powinien być różny, wręcz chaotyczny - wtedy spękania będą naprawdę bezkonkurencyjne. Na finalny efekt trzeba poczekać 24h, a nawet dłużej(gdy warstwa jest bardzo gruba). Gama serii Facetten-Lack obejmuje trzy metaliczne kolory, biel, czerń i wersję transparentną. Metaliczne spękania sprawdzą się w świątecznych aranżacjach, biel i czerń wzbogacą projekty graficzne, a transparentne spękania spotęgują efekt vintage i wyraźnie postarzą obiekt.

Cechy produktu

 • Na bazie wody
 • Jednoskładnikowy spękacz
 • Wodoodporny po wyschnięciu
 • Czas schnięcia min.24h
 • Do dekoracji wszystkich chłonnych i porowatych powierzchni
 • Na śliskich, trudnych powłokach-zastosować należy Half-Lack (lakier gruntujący i zwiększający przyczepność
 • Nakładać grubą warstwę
 • Do rozprowadzania farby używać narzędzi (szpachla, nóż)
 • Unikalność Facetten-Lack jest chroniona patentem

Przedmiot ozdobiony tą unikalną fasetową farbą otrzyma charakterystyczne krakelury i niepowtarzalny wygląd. Sklep Tuluz poleca Państwu ten produkt zapewniając, że wart jest swojej ceny.

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

38,50 zł

Pasta pękająca biała Cracking Paste Pentart od 100ml...

Pasta pękająca biała Cracking Paste Pentart od 100ml...
Pasta pękająca biała Cracking Paste Pentart od 100ml...

Biała pasta pękająca firmy Pentart

Na powierzchnię nałóż cienką warstwę podkładu Cracking Paste Primer. Kiedy wyschnie, nakładaj równomiernie pastę. Wzór spękań uzależniony jest od grubości nałożonej warstwy pasty.

Cechy produktu

 • Kolor, biała
 • Czas schnięcia zależy od grubości położonej warstwy
 • Na bazie wody
 • Można stosować na różne powierzchnie
 • Można ją mieszać z pigmentami i farbami akrylowymi

 

Jeśli chcesz uzyskać rewelacyjny efekt spękań 3D sięgnij po Cracking Pastę.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

19,10 zł

Podkład Cracking Paste Primer Pentart 50ml

Podkład Cracking Paste Primer Pentart 50ml
Podkład Cracking Paste Primer Pentart 50ml

Podkład Cracking Paste Primer Pentart

Na powierzchnię nałóż cienką warstwę podkładu. Kiedy wyschnie, nakładaj równomiernie pastę Cracking Pasta. Wzór spękań uzależniony jest od grubości nałożonej warstwy pasty.

Cechy produktu

  -  Na bazie wody
  -  Stosować z pastą pękającą
  -  Można stosować na różne powierzchnie

 

Jeśli chcesz uzyskać rewelacyjny efekt spękań 3D sięgnij po Cracking Pastę.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

12,00 zł

szt

Aksamit w proszku Velvet Powder Pentart od 9 do 26g

Aksamit w proszku Velvet Powder Pentart od 9 do 26g
Aksamit w proszku Velvet Powder Pentart od 9 do 26g

Velvet Powder puder do tworzenia efektu aksamitnej powierzchni.

Welwetowy puder firmy Pentart przylega do każdej mokrej i lekko nawet lepkiej powierzchni, tak więc łatwo przyczepia się do mokrej farby, żelu, kleju, pasty strukturalnej, primeru czy nawet do taśmy dwustronnie lepiącej. Wykorzystując Heavy Body Gel, klej do złoceń lub klej tymczasowy (do szablonów) i wszystkie media, słowem, każde niewyschnięte jeszcze do końca, wilgotne, kleiste i czepliwe podłoże, stworzysz piękne, eleganckie wykończenie projektu lub wyraźną strukturalną fakturę 3D. I tak, możesz, wklepując lub mocno dociskając puder do kleistej warstwy, uzyskać płaską powierzchnię w dotyku przypominającą welur, flock lub plusz albo obsypując obficie pastę puchnącą (Expand Paste, Grass Effect lub Moss Effect) i używając nagrzewnicy, dostaniesz wspaniałą, wypiętrzoną strukturę - prawdziwą imitację natury. Biały lub czerwony puder użyty do dekoracji Bożonarodzeniowych "zrobi" nam miękkość śnieżnej pokrywy, futro niedźwiedzia i strój Mikołaja. Szarym proszkiem można podkreślić puszystość Wielkanocnego zajączka. W każdym przypadku czy to praca w technice mixed media, decoupage czy w scrapbookingu, welwetowa powłoka wzbogaci projekt fakturalnie i urozmaici artystycznie.

Cechy produktu

 • Puder ma postać sproszkowanych włókien syntetycznych, drobno zmielonych
 • Aksamitnym proszkiem można ozdabiać: drewno, plastik, szkło, tkaninę, tekturę i papier
 • Przylega do lepkiej wilgotnej powierzchni
 • Podkładem pod puder mogą być kleje, grunty, farby, pasty strukturalne, media do tkanin, Heavy Body Gel, kleje do złoceń, taśmy dwustronnie lepiące
 • Wysypany puder docisnąć do powierzchni, wygładzić pędzlem lub szpachlą
 • Nadmiar pudru zsypać
 • Zostawić do wyschnięcia
 • Czas schnięcia zależy od grubości warstwy bazowej, w którą wsypany jest Velvet Powder
 • W celu uzyskania grubej struktury, proszek nasypać na pastę puchnącą (Moss Effect, Grass Effect) i podgrzać nagrzewnicą
 • Gama obejmuje czyste, żywe kolory
 • Tworząc aksamitne wzory można posługiwać się szablonami
 • Proszek użyty na klej do tkanin (Maimeri Idea Decoupage Glue for Fabric, Profil Textil Glue)  ozdobi materiał (t-shirt) welurową dekoracją
 • Aby zabezpieczyć pracę, nie niszcząc flockowego, puszystego efektu, możesz użyć bezbarwnego, akrylowego werniksu w sprayu, spryskując delikatnie obiekt z dużej odległości
 • Żeby inny lakier (pod pędzel) nie zmienił wyglądu ani struktury Velvet Powder przeprowadź test na małym, niewidocznym obszarze, zanim nałożysz go na całość
 • Gramatura opakowań różni się między sobą, bo ciężar poszczególnych kolorów pigmentu jest różny

Łatwość użycia i ciekawe fakturalne wykończenie powoduje, że aksamitny proszek Velvet Powder firmy Pentart daje duże pole do popisu dla wielu kreatywnych przedsięwzięć. sklep Tuluz zachęca Państwa do wypróbowania tego produktu.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

23,00 zł

Americana Decor Wosk 236 ml

Americana Decor Wosk 236 ml
Americana Decor Wosk 236 ml

Wysokiej jakości wosk od firmy Americana Decor. Produkt na bazie wody o kremowej konsystencji. Nakładać pędzlem na dekorowany przedmiot przynajmniej dwie warstwy. Zmywać wodą z mydłem.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

45,80 zł

Americana Decor wosk transparentny wax 59ml

Americana Decor wosk transparentny wax 59ml
Americana Decor wosk transparentny wax 59ml

Wosk na bazie wody, szybko schnący. Świetnie nadaje się do zabezpieczenia i nadania błysku.

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

13,00 zł

szt.

Antique Paste-postarzająca woskowa pasta 20ml Pentart/Caftline

Antique Paste-postarzająca woskowa pasta 20ml Pentart/Caftline
Antique Paste-postarzająca woskowa pasta 20ml Pentart/Caftline

W zależności od dostępności produktu otrzymujesz wosk firmy Pentart lub zamiennie  Craft Line.

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

17,30 zł

Cadence Antique Powder, puder postarzający 70ml

Cadence Antique Powder, puder postarzający 70ml
Cadence Antique Powder, puder postarzający 70ml

Antique Powder firmy Cadence Art and Hobby Paints farba dająca efekt pudrowy.

Antique Powder firmy Cadence ma postać farby o gęstej, kremowej konsystencji, finalnie(po wyschnięciu) dającej efekt przyprószenia. Techniki decoupage i mixed media lubią wykorzystywać różne metody postarzania. Antycznym pudrem w płynie można wyczarować wiele takich efektów. Naśladowanie skorodowanych, zaśniedziałych(prawie jak naturalnych) patyn i pleśni, doda archaicznego uroku ozdabianym obiektom, sztucznie nadszarpnie zębem czasu zbyt nowy kuferek, przerobi współczesny mebel w staromodny grat i znajdzie zastosowanie w niejednym scrapbookingowym i mixmediowym projekcie. Moda na styl vintage spowodowała, że z premedytacją nadajemy staroświeckiego, zużytego wyglądu zupełnie nowym przedmiotom albo odwrotnie, sfatygowanym, wysłużonym gratom dodajemy ożywczego blasku i wyciągając z niebytu zapewniamy nowe życie. Do tych artystyczny zabiegów idealnie nadaje się wodorozpuszczalna i nietoksyczna farba, która po wyschnięciu tworzy na powierzchni matową, aksamitną powłokę o subtelnej proszkowej fakturze. Stonowana gama 16-u pastelowych kolorów daje spore możliwości niuansowania zabarwień wykonywanego postarzenia. To ważne, bo do odtworzenia łudząco prawdziwej patyny, potrzebne są co najmniej dwa, trzy odcienie. Antique powder nadaje się też do wcierania w spękania. Ładnie podkreśla trójwymiarowość reliefów i elementów toczonych. Nakładaną pędzlem lub wilgotną gąbką farbę, można zetrzeć szmatką zanim zaschnie w delikatnie szorstką, "proszkową" powłokę. Jest farbą o typowo dekoracyjnym przeznaczeniu. Nie ma przeszkód, by mieszać ją ze wszystkimi farbami akrylowymi lub dobranymi stricte do danej powierzchni.

Cechy produktu

 • Na bazie wody
 • Gotowa do użycia
 • Ma gęstą kremową konsystencję
 • Wodorozcieńczalna
 • Mieszalna z innymi farbami akrylowymi
 • Nietoksyczna
 • Matowa po wyschnięciu
 • Czas schnięcia ok.1h
 • Do stosowania na drewno, gips,płótno, plastik,metali papier
 • Farba postarzająca dająca efekt pudru
 • Do wypełniania spękań
 • Farba dekoracyjna do technik decoupage, mixed media,i scrapbooking
 • Nakładać pędzlem lub wilgotną gąbką
 • Dobrze wstrząsnąć przed użyciem
 • Przechowywać szczelnie zamkniętą w temperaturze +5C do +30C
 • Posiada certyfikat EN71 i CE

Antique Powder udanie imituje szorstkość śniedzi, omszałość i wykwity korozji. Daje możliwość uzyskania dyskretnego efektu 3D na zdobionych przedmiotach i papierze. Rezultat jest atrakcyjny i stonowany. Sklep Tuluz poleca Państwu ten produkt.

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

12,00 zł

Efekt patyny miedzi Patina Effect set Pentart

Efekt patyny miedzi Patina Effect set Pentart
Efekt patyny miedzi Patina Effect set Pentart

Pentart Effect Patina set zestaw odczynników do wykonania sztucznej patyny miedzianej na różnych powierzchniach.

Nie wyobrażasz sobie chyba pejzażu polskich miast bez starych, zabytkowych kościołów z nieodłącznymi zielonymi od grynszpanu dachami. Ileż straciłyby pomniki, pozbawione odrobiny śniedzi, tego charakterystycznego nalotu, który choć eksponuje korozję, to jasno unaocznia upływ czasu, definiuje historycznie, ale przede wszystkim dodaje niepowtarzalnego, staroświeckiego uroku. Teraz w zaciszu domowym możesz sama wykreować "czas". Pokrywając nalotem sztucznej patyny bezużyteczne drobiazgi, szpeje, ale i współczesne nieatrakcyjne przedmioty, stworzysz je na nowo. Nasyp sproszkowaną patynę na wybrane, wilgotne jeszcze miejsce, pokryte wcześniej primerem, gessem, pastą strukturalną lub po prostu pomalowane farbą akrylową. Dociśnij szerokim pędzlem proszek do mokrego jeszcze podłoża a następnie od razu użyj płynnych odczynników. Używając aplikatora, nakrapiaj, z umiarem raz zielonym(green), raz błękitem(light blue), raz szaroniebieskim(bluish-green) preparatem. Możesz delikatnie i nierównomiernie zmieszać ze sobą kolory. Teraz, pozostaje już tylko czekać aż praca wyschnie i pokryje się pięknym nalotem spatynowanej miedzi.

Zestaw zawiera:

 • 20g proszek patyny
 • Buteleczki z aplikatorem 3x20ml-odczynniki w kolorach: green, light blue, bluish-green
 • Instrukcja użycia

Instrukcja ze wskazówkami jak użyć preparatu zawiera informację o toksyczności odczynników. Należy się z nią zapoznać i mieć świadomość, że w trakcie pracy może wystąpić reakcja alergiczna.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

43,00 zł

szt.

Inka Gold metaliczna pasta woskowa Viva Decor 62,5g

Inka Gold metaliczna pasta woskowa Viva Decor 62,5g
Inka Gold metaliczna pasta woskowa Viva Decor 62,5g

Inka Gold metaliczna farba woskowa w postaci gęstej pasty do hobbystycznego pozłacania i postarzania.

Cechy produktu

 • Na bazie wody, gliceryny i wosku pszczelego
 • Konsystencja gęstej pasty
 • Nietoksyczna
 • Szybko schnie
 • Po wyschnięciu wodoodporna i nierozmazywalna
 • Gama 20-tu kolorów metalicznych
 • Łatwa w aplikacji (pędzel, gąbka, palec)
 • Wydajna (62,5g wystarcza na pokrycie 80cm2)
 • Nie odporna na warunki atmosferyczne - do zabezpieczenia stosować werniks
 • Nakładać cienkimi warstwami
 • Po wyschnięciu wypolerować szmatką (intensyfikacja blasku)
 • By preparat nie pleśniał, nie aplikować bezpośrednio z opakowania
 • Można rozcieńczać wodą
 • Można łączyć z miką i pigmentami w proszku
 • Do chłonnych powierzchni: karton, drewno, surowa nieglazurowana ceramika, paper mache
 • Gładkie śliskie powłoki należy wcześniej pokryć cienką warstwą podkładową (grunt primer)
 • Idealna do prac z glinkami polimerowymi - wspaniale sprawdza się w pracach biżuteryjnych
 • Do rękodzieła, dekoracji wnętrzarskich, do decoupage, scrapbookingu i mixed media
 • Narzędzia po pracy umyć wodą z mydłem
 • Zawiera BIT, C(M)IT/MIT(3:1) - może wywołać reakcję alergiczną

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

31,00 zł

Inka-Gold premium(woskowa pasta pozłotnicza) Viva Decor 40g

Inka-Gold premium(woskowa pasta pozłotnicza) Viva Decor 40g
Inka-Gold premium(woskowa pasta pozłotnicza) Viva Decor 40g

Inka-Gold Premium, Fine Metal Gloss Paste - kremowa pasta pozłotnicza z ekstra mocnym efektem metalicznym dla profesjonalistów i hobbystów.

Kremowa, drobnoziarnista, woskowa pasta Inka-Gold Premium jest wspaniałą farbą pozłotniczą do wszelkich działań artystycznych, hobbystycznych i rzemieślniczych. Innowacyjny produkt, stworzony przy użyciu nanotechnologii, daje do ręki twórcy farbę zapewniającą dekorowanej powierzchni perfekcyjne pokrycie szlachetną metaliczną powłoką o zachwycającym blasku i głębokim odcieniu każdego z 8-u dostępnych kolorów. Dwie barwy srebra (silver, old silver), trzy kolory złota (gold, old gold i rose gold), bronz (bronze), miedź (copper) i platyna(platinium) tworzą wspólnie efektowną (nazwaną : złoto Inków) gamę metalicznych farb o bardzo dużym stopniu nasycenia wysokiej jakości, niezwykle drobnozmielonym pigmentem, co pogłębia ich ton i intensyfikuje lśnienie. Połyskliwość ostatecznego efektu zależy oczywiście od ilości naniesionych (cienkich warstw), ale również od wypolerowania wyschniętej ostatniej powłoki. Klasyczna forma tuby, ułatwia precyzyjną aplikację i zabezpiecza przed szybkim wysychaniem produktu. Inka-Gold Premium łatwo przylega do wszystkich absorpcyjnych (choć minimalnie porowatych) powierzchni tj.: płótno, karton, drewno, styropian, beton, pasty strukturalne, glina, gips, paper mache i glinki polimerowe. Wodoodporna po wyschnięciu jest wrażliwa na warunki atmosferyczne i ścieranie - warto ją więc zabezpieczyć cienką warstwą werniksu by zapewnić jej długą trwałość.

Cechy produktu

 • Na bazie wody i wosku
 • Kremowa konsystencja pasty
 • Nietoksyczna
 • Szybko schnie
 • Po wyschnięciu wodoodporna
 • Gama 8-u kolorów metalicznych
 • Łatwa w aplikacji (pędzel, gąbka, palec)
 • Wydajna
 • Nie odporna na warunki atmosferyczne - do zabezpieczenia stosować werniks
 • Ścieralna przy nałożeniu niewielkiej ilości
 • Nakładać cienkimi warstwami
 • Po wyschnięciu wypolerować szmatką (intensyfikacja blasku)
 • Można rozcieńczać wodą
 • Można łączyć z miką i pigmentami w proszku
 • Do chłonnych powierzchni: karton, drewno, surowa nieglazurowana ceramika, paper mache
 • Idealna do prac z glinkami polimerowymi - wspaniale sprawdza się w pracach biżuteryjnych
 • Do rękodzieła, dekoracji wnętrzarskich, do decoupage, scrapbookingu i mixed media
 • Narzędzia po pracy umyć wodą z mydłem
 • Może wywołać reakcję alergiczną

Mająca postać kremu, nietoksyczna, szybko schnąca, dająca się rozcieńczać wodą farba, sprawi, że gdy raz jej użyjesz, od razu docenisz jej walory i na pewno wykorzystasz ją w następnych artystycznych projektach. Sklep Tuluz poleca Państwu ten produkt.

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

41,00 zł

Liquid Patina 30ml bitum w płynie Pentart

Liquid Patina 30ml bitum w płynie Pentart
Liquid Patina 30ml bitum w płynie Pentart

Środek postarzający z rozpuszczalnikiem dający wrażenie powierzchni antycznych.

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

12,50 zł

szt.

Pigment powder 5g metal i chameleon (Pentart,Craft Line)

Pigment powder 5g metal i chameleon (Pentart,Craft Line)
Pigment powder 5g metal i chameleon (Pentart,Craft Line)

Otrzymujesz pigment firmy Pentart lub zamiennie  Craft Line.

Pigment w proszku z efektem metalicznym, który daje metalowo lśniący połysk powierzchni. Użycie pigmentu jest bardzo proste; do jednego z materiałów podstawowych (lakierów z połyskiem, pasty żelowej, farby do szkła) dodajemy proszek pigmentowy i nanosimy masę na zdobioną powierzchnię. Doskonały efekt można uzyskać łącząc pigment z modeliną do wypiekania, proszek nie ma wpływu na wypiekanie.Puder chameleon to biały proszek mieniący się w różnych kolorach.

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

12,00 zł

Rdza w proszku zestaw Rust Effect set (efekt rdzy) Pentart

Rdza w proszku zestaw Rust Effect set (efekt rdzy) Pentart
Rdza w proszku zestaw Rust Effect set (efekt rdzy) Pentart

Pentart Rast Effect komplet odczynników do tworzenia efektu naturalnej rdzy na różnych powierzchniach.

Masz pomysł, by przedmiot który dekorujesz postarzyć i nadać mu charakteru nadszarpniętego zębem czasu, wyciągniętego z lamusa uroczego rupiecia w tak modnej dziś stylistyce loftowego desingu? Zestaw "rdzy w proszku" ułatwi Ci pokrycie zdobionej powłoki naturalną rdzą. Zardzewiały nalot uzyskasz sypiąc sproszkowane metaliczne opiłki (w postaci pudru) na wybrane, wilgotne jeszcze miejsce, pokryte wcześniej primerem, gessem, pastą fakturową lub po prostu pomalowane farbą akrylową. W zależności czy potrzebny Ci jest efekt grubej, ziarnistej tekstury, czy lekkiego rdzawego przebarwienia, posyp grubiej i dociśnij kryształki do podłoża, lub zatrzyj pędzlem wiążąc puder z podkładem. Od razu użyj odczynników w płynie. Trzema kolorami:żółtym, brązowym i ochrą, używając aplikatora możesz nakrapiać i nierównomiernie polewać posypaną wcześniej powierzchnię. Możesz też, delikatnie zmieszać preparaty ze sobą przy pomocy pędzla. Nie ma przeszkód, by płynnych odczynników użyć samodzielnie(bez proszku), spryskując suche matowe przedmioty(druty, sprężyny, trybiki)powodując szybki efekt korozji.

Zestaw zawiera:

 • 180g proszek(puder metaliczny)
 • Buteleczki z aplikatorem 3x20ml-odczynniki w kolorach: yellow, yellowish-red i brown
 • Instrukcja użycia

Instrukcja ze wskazówkami jak użyć preparatu zawiera informację o toksyczności odczynników. Należy się z nią zapoznać i mieć świadomość, że w trakcie pracy może wystąpić reakcja alergiczna.

 

 

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

42,50 zł

szt.

Rusty Effect Paint efekt rdzy pasta postarzająca Viva Decor 150 ml

Rusty Effect Paint efekt rdzy pasta postarzająca Viva Decor 150 ml
Rusty Effect Paint efekt rdzy pasta postarzająca Viva Decor 150 ml

Produkt zmywalny, na bazie wody. Doskonały do efektownych zdobień na powierzchniach z papieru, kartonu, styropianu, ze szkła

Kliknij w link:

https://youtu.be/NoacEz3bqTo

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

38,00 zł

Rusty Patina farba dająca efekt rdzy Viva Decor 50 ml

Rusty Patina farba dająca efekt rdzy Viva Decor 50 ml
Rusty Patina farba dająca efekt rdzy Viva Decor 50 ml

Patyna zawierająca rdzę. Do papieru i innych powierzchni.Odporna na warunki atmosferyczne,na bazie wody.

Kliknij w link poniżej:

https://youtu.be/NoacEz3bqTo

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

27,50 zł

Velvet Powder for soft touch od 2 do 6g

Velvet Powder for soft touch od 2 do 6g
Velvet Powder for soft touch od 2 do 6g

Velvet Powder puder do tworzenia efektu aksamitnej powierzchni.

Welwetowy puder firmy Pentart przylega do każdej mokrej i lekko nawet lepkiej powierzchni, tak więc łatwo przyczepia się do mokrej farby, żelu, kleju, pasty strukturalnej, primeru czy nawet do taśmy dwustronnie lepiącej. Wykorzystując Heavy Body Gel, klej do złoceń lub klej tymczasowy (do szablonów) i wszystkie media, słowem, każde niewyschnięte jeszcze do końca, wilgotne, kleiste i czepliwe podłoże, stworzysz piękne, eleganckie wykończenie projektu lub wyraźną strukturalną fakturę 3D. I tak, możesz, wklepując lub mocno dociskając puder do kleistej warstwy, uzyskać płaską powierzchnię w dotyku przypominającą welur, flock lub plusz albo obsypując obficie pastę puchnącą (Expand Paste, Grass Effect lub Moss Effect) i używając nagrzewnicy, dostaniesz wspaniałą, wypiętrzoną strukturę - prawdziwą imitację natury. Biały lub czerwony puder użyty do dekoracji Bożonarodzeniowych "zrobi" nam miękkość śnieżnej pokrywy, futro niedźwiedzia i strój Mikołaja. Szarym proszkiem można podkreślić puszystość Wielkanocnego zajączka. W każdym przypadku czy to praca w technice mixed media, decoupage czy w scrapbookingu, welwetowa powłoka wzbogaci projekt fakturalnie i urozmaici artystycznie.

Cechy produktu

 • Puder ma postać sproszkowanych włókien syntetycznych, drobno zmielonych
 • Aksamitnym proszkiem można ozdabiać: drewno, plastik, szkło, tkaninę, tekturę i papier
 • Przylega do lepkiej wilgotnej powierzchni
 • Podkładem pod puder mogą być kleje, grunty, farby, pasty strukturalne, media do tkanin, Heavy Body Gel, kleje do złoceń, taśmy dwustronnie lepiące
 • Wysypany puder docisnąć do powierzchni, wygładzić pędzlem lub szpachlą
 • Nadmiar pudru zsypać
 • Zostawić do wyschnięcia
 • Czas schnięcia zależy od grubości warstwy bazowej, w którą wsypany jest Velvet Powder
 • W celu uzyskania grubej struktury, proszek nasypać na pastę puchnącą (Moss Effect, Grass Effect) i podgrzać nagrzewnicą
 • Gama obejmuje czyste, żywe kolory
 • Tworząc aksamitne wzory można posługiwać się szablonami
 • Proszek użyty na klej do tkanin (Maimeri Idea Decoupage Glue for Fabric, Profil Textil Glue)  ozdobi materiał (t-shirt) welurową dekoracją
 • Aby zabezpieczyć pracę, nie niszcząc flockowego, puszystego efektu, możesz użyć bezbarwnego, akrylowego werniksu w sprayu, spryskując delikatnie obiekt z dużej odległości
 • Żeby inny lakier (pod pędzel) nie zmienił wyglądu ani struktury Velvet Powder przeprowadź test na małym, niewidocznym obszarze, zanim nałożysz go na całość
 • Gramatura opakowań różni się między sobą, bo ciężar poszczególnych kolorów pigmentu jest różny

Łatwość użycia i ciekawe fakturalne wykończenie powoduje, że aksamitny proszek Velvet Powder firmy Pentart daje duże pole do popisu dla wielu kreatywnych przedsięwzięć. sklep Tuluz zachęca Państwa do wypróbowania tego produktu.

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

14,00 zł

Wosk (wax-paste, pasta z wosku pszczelego)Pentart

Wosk (wax-paste, pasta z wosku pszczelego)Pentart
Wosk (wax-paste, pasta z wosku pszczelego)Pentart

Pasta woskowa na bazie wosku pszczelego. Przeznaczona do ochrony zdobionych powierzchni

Dostępność: Średnia ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

21,00 zł

Żel postarzający Pentart 150ml

Żel postarzający Pentart 150ml
Żel postarzający Pentart 150ml

Pentart Antiquing Gel farba żelowa do tworzenia efektu postarzania w technice decoupage.

Rynek preparatów do postarzania we wszystkich technikach zdobniczych, nasycony jest ogromna ilością produktów "wszelkiej maści". Różnego rodzaju pasty do antykowania, woski, patyny, pudry, bitumy, crackle i inne media gwarantujące uzyskiwania efektu nadszarpnięcia czasem, przeznaczone są do różnych materiałów, różnych powłok i ich różnych chłonności. Mają rozmaite zadania do wypełnienia i wymogi użytkowania. Na tym tle, Antiquing Gel firmy Pentart, jawi się jako stosunkowo uniwersalny produkt. Choć rekomendowany szczególnie do mebli (łatwe pokrywanie dużych powierzchni), to bezsprzecznie sprawdza się też w patynowaniu filigranów (drobnych detali i reliefów). Lekkość żelowej konsystencji ułatwia szybkie rozprowadzanie bardzo szerokim pędzlem po dużej powierzchni (np. mebel) i sprawne, naturalne mieszanie się odcieni, gdy decydujemy się na użycie jednocześnie kilku kolorów. Zawiesistość żelu daje możliwość stosunkowo długiego zacierania koloru i ścierania preparatu aż do osiagnięcia transparentności. Do uzyskiwania ciekawych, antykujących przejść kolorystycznych możemy używać bawełnianej szmatki, suchego ręcznika papierowego, zwilżonej gąbki, miękkich pędzli, ale i starych i zaschniętych - efekt będzie zależał w dużej mierze od narzędzia, którym pracujemy. Do dyspozycji mamy osiem kolorów: ochra, brąz, umbra, oliwkowa zieleń, zielona i niebieska patyna, czerń i biel, z czego biel przyda się napewno dla dodatkowego wzbogacenia efektu. Antiquing Gel nada się na każdą, odpowiednio przygotowaną powierzchnię, w tym na szkło (zagruntowane np. Bondingiem). Kolory stosować najlepiej kontrastując je ze sobą. Jasnoniebieska lub zielona patyna zabrzmi pięknie na czerni, a ochra zabłyśnie złotem na umbrze. Istotnym czynnikiem jest obecność w składzie farby - wosku, który zabezpiecza końcowo pracę i czyni ją hydrofobową, co ułatwia użytkowanie przedmiotu i utrzymywanie go w czystości.

Najważniejsze cechy

 • Emulsja woskowa na bazie wody
 • Lekka konsystencja żelu
 • Dobrze napigmentowana i transparentna
 • Łatwa aplikacja na duże powierzchnie
 • Po wyschnięciu pozostawia lekko przygaszoną, matową powłokę
 • Długo schnie, dając czas na staranne opracowywanie obiektu
 • Do postarzania wszystkich zagruntowanych powierzchni: do drewna, płótna, żywic, past strukturalnych, gipsu, modeliny, gliny, kartonu, styropianu
 • Można postarzać papier po uprzednim polakierowaniu
 • Można nakładać na szkło po dokładnym zagruntowaniu (Bonding)
 • Można opracowywać przez szablon
 • Wcierać i ścierać do uzyskania pożądanego efektu
 • 8 kolorów mieszalnych ze sobą
 • Można je łączyć z klejami i farbami z metalicznym efektem
 • Stosować jako pojedyńczy kolor, mix lub wielowarstwowo na jasnych i ciemnych powierzchniach
 • Dobrze wygląda na dużych powłokach i na drobnych reliefach
 • Polecana jako warstwa wykończeniowa do mebli - wosk tworzy wodoodporne wykończenie
 • Można ją na koniec polakierować lub dodatkowo zawoskować przezroczystym woskiem
 • Bezwonna
 • Nieszkodliwa - nadaje się do prac kreatywnych z dziećmi
 • Narzędzia po pracy myć wodą z mydłem

Emulsja żelowa Antiquing Gel ma dosyć długi czas schnięcia co jest atutem, dając czas na długie opracowywanie obiektu i cyzelowanie szczegółów o czym zapewnia Państwa sklep Tuluz.

 

Dostępność: Duża ilość

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

28,00 zł

733 Pasta pękająca 125 ml

733 Pasta pękająca 125 ml
733 Pasta pękająca 125 ml

Bardzo gęsta, jasna pękająca pasta. Nadaje się do nakładania w grubych warstwach za pomocą szpachli. Gotowa do użycia. schnąc pęka dając efekt starej, zniszczonej ściany. Używana do wykonania powierzchni o starym wyglądzie. Przyle...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

25,00 zł

szt

737 Matowy werniks do wycinanek 75 ml

737 Matowy werniks do wycinanek 75 ml
737 Matowy werniks do wycinanek 75 ml
737 Matowy werniks do wycinanek Werniks kryjący na bazie żywicy mineralnej (biały spirytus), gotowy do użycia. Ma kolor bursztynowy i żelową konsystencję. Tworzy matową błonkę o bardzo dłużej odporności na czynniki zewnętrzne. Nakładać kilka warstw p...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

24,00 zł

szt

738 Błyszczący werniks do wycinanek 75 ml

738 Błyszczący werniks do wycinanek 75 ml
738 Błyszczący werniks do wycinanek 75 ml
Błyszczący werniks do wycinanek 738 Werniks nabłyszczający na bazie żywicy mineralnej. ma kolor bursztynowy i konsystencję żelu. Tworzy przeźroczystą błonkę o dużej odporności na działanie czynników zewnętrznych. Nakłada się go przy pomocy płaskiego ...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

24,20 zł

szt

739 Werniks patynujący 75 ml

739 Werniks patynujący 75 ml
739 Werniks patynujący 75 ml
Werniks patynujący do wycinanek 739 Szczególnie odporny werniks zabezpieczający na bazie żywicy mineralnej. Ma kolor bursztynowy, nadający przedmiotowi stary wygląd. Nakłada sie go na każdego rodzaju powierzchnię. Używa sie go równiż jako podkład do ...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

22,50 zł

szt

740 Werniks do spękań do wycinanek 75 ml

740 Werniks do spękań do wycinanek 75 ml
740 Werniks do spękań do wycinanek 75 ml
740 Werniks do spękań do wycinanek Werniks na bazie wody gotowy do użycia. Nakłada się go pędzlem na werniks postarzający po sześciu ośmiu godzinach. Uzyskane pęknięcia zabezpiecza się dodatkowa warstwą werniksu postarzającego. Wielkość pęknięć zależ...

Dostępność: Na wyczerpaniu

Wysyłka w: 2 do 4 dni

Cena:

20,30 zł

szt
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD kurier) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl