dalej suma: 0,00 zł

Ghiant Gesso H2O białe spray 400 ml

Dostępność: Na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 do 4 dni
Cena: 47,90 zł 47.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.2
Producent/dystrybutor: Ghiant
Kod produktu: GGH2O

Opis

Gesso H2O Ghiant Waterbased Primer wodny uniwersalny biały podkład malarski w aerozolu

Gesso jest to swego rodzaju uszczelniacz zapobiegający nadmiernemu nasiąkaniu farb w malowaną powierzchnię i przesiąkaniu ich na wylot. Ma za zadanie zapewnić dobre przyleganie farby do porywanej nią powłoki, a także ma przedłużyć żywotność obrazu, rzeźb, obiektu i większości projektów artystycznych poprzez postawienie bariery ochronnej dla wilgoci, kurzu i promieni UV. Historycznie Gesso nazwę swą wywodzi z łacińskiej i greckiej nazwy gipsu oraz włoskiej nazwy kredy. Pierwotnie był to podkład do powlekania wszelkich podłoży warstwą chłonną, której wymagały wszystkie tradycyjne wodne i olejne techniki malarskie. I właśnie ta tradycyjna mieszanka kleju zwierzęcego lub roślinnego, kredy, gipsu, białego pigmentu i opcjonalnie oleju lnianego ( dla uelastycznienia) nie nadaje się do współpracy z modnymi obecnie farbami najnowszej generacji. Nowoczesne techniki malarskie posługujące się nietradycyjnymi mediami i farbami w większości opartymi na polimerach wymagają od podłoża dużo większej elastyczności. By sprostać niekonwencjonalnym technikom i innowacyjnym mediom zostało stworzone Gesso akrylowe. Jego spoiwem jest wodna dyspersja żywicy akrylowej, a zawieszony w niej biały pigment i wypełniacz (kreda, krzemionka) powoduje, że wspólnie tworzą miękką, trwałą, elastyczną i niechłonną powierzchnię. Gesso H2O belgijskiej firmy Ghiant ma postać farby w aerozolu. Nakłada się ją cienkimi warstwami (spryskując na krzyż z odległości 20cm), zachowując przerwę 2h czasu schnięcia pomiędzy warstwami. Bezkwasowy i pozbawiony większości rozpuszczalników (używanych do podawania farby w spreju) podkład na bazie wody, schnie całkowicie w ciągu 24h. Doskonały produkt do szybkiego i wygodnego pokrywania trudno dostępnych miejsc. Dobrze sprawuje się (mocno kryje) nałożony trzema warstwami. Belgijski producent rekomenduje ten grunt jako kompatybilny (do wszystkich odtłuszczonych powierzchni) z farbami akrylowymi, olejnymi i alkidowymi (nowoczesne szybkoschnące farby olejne).

Cechy produktu

  • Farba podkładowa do wszystkich powierzchni odtłuszczonych chłonnych i niechłonnych (drewno, płótno karton, papier, gips, metal, szkło, tworzywa sztuczne, glinki samoutwardzalna)
  • Na bazie wody
  • Bezkwasowy
  • Gotowy do użycia
  • Nie należy go rozcieńczać i nie wolno go mieszać i olejem i terpentyną
  • Kolor biały - nie żółknie
  • Zawiera 90% mniej rozpuszczalników i 35% mniej lotnych związków organicznych niż zwykłe aerozole
  • Matowy po wyschnięciu
  • Mocno kryjący (3 warstwy)
  • Schnie całkowicie po 24h
  • Spryskiwać cienkimi warstwami z odległości ok.20cm
  • Zachować 2h czasu suszenia każdej warstwy
  • Kompatybilny z gwaszami, temperami z farbami akrylowymi, olejnymi i alkidowymi
  • Ma doskonałą przyczepność
  • Tworzy ziarnistą powłokę ułatwiającą przyleganie farb
  • Idealny do gruntowania trudno dostępnych miejsc
  • Do zabezpieczenia tektury przed nadmiernym wchłanianiem farb wystarczy jedna cienka warstwa
  • Unikać pracy w wilgotnym otoczeniu
  • Dobrze wstrząsnąć przed użyciem
  • Zachowywać ostrożność taką jak przy pracy ze wszystkimi aerozolami
  • Chronić oczy
  • Produkt łatwopalny

Wodny primer w aerozolu Ghiant H2O jest gruntem gotowym do użycia i nie należy go rozcieńczać i mieszać z olejem i terpentyną. Sklep Tuluz ma w swojej ofercie wiele podkładów malarskich w klasycznej postaci farby. Są one dostępne w wersji transparentnej a także w trzech kolorach (biel, ivory, czerń). Polecamy także grunty dedykowane stricte do farb olejnych, do profesjonalnych farb do aerografów i z przeznaczeniem głównie do prac konserwatorskich w formie proszku kredowego, do samodzielnego przyrządzania. Gdy jesteś artystą niecierpliwym, potrzebującym skrócić czas realizacji projektu, albo po prostu twórcą chcącym uniknąć mitręgi samodzielnego przygotowania podobrazia, skorzystaj z możliwości kupienia gotowego już, zagruntowanego, naciągniętego na blejtram płótna, gotowego płytowego podobrazia lub zagruntowanego płótna na metry. Te dwie ostatnie opcje są dostępne w naszym sklepie tylko stacjonarnie.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (DPD kurier) już od 150,00 zł.
Promocje
Zobacz wszystkie promocje!
031-bis Decomania Classica  30 X 42
031-bis Decomania Classica 30 X 42

4,90 zł

Cena regularna: 9,80 zł

Najniższa cena: 9,80 zł
szt.
090-bis Decomania Classica  30 X 42
090-bis Decomania Classica 30 X 42

4,90 zł

Cena regularna: 9,80 zł

Najniższa cena: 9,80 zł
szt.
ITD Collection papier ryżowy A4 zegar, wazon, kwiaty, bukiet kod.prod.R0761
ITD Collection papier ryżowy A4 zegar, wazon, kwiaty, bukiet kod.prod.R0761

3,00 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 3,00 zł
szt.
ITD Collection papier ryżowy A4 tło, wiosenne kwiaty, wiosna, konwalie  kod.prod.R2201
ITD Collection papier ryżowy A4 tło, wiosenne kwiaty, wiosna, konwalie kod.prod.R2201

3,00 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 3,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl